Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akik kemoterápián vannak,...

Akik kemoterápián vannak, azok parókát viselnek azon idő alatt?

Figyelt kérdés
2008. júl. 18. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha elkezd hullni a hajad és már nagyon látszik, de nem kell még az első kezelés után.
2008. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

attól függ milyen kezelést kap

sok rák fajtánál nem

2008. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
A kemoterápiánál olyan sugárral kezelnek amitől csomókba hullik a haj.Ritka esetben teljesen khullik de később visszanől.Van aki leborotválja a haját hogy ne kelljen végigszenvednie hogy csomókban esik ki a haja.De ilyen esetekben jó a paróka.
2008. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak kb. 30%-al ritkult meg a haja a kemoterápia alatt. Zavarta, így parókát hordott. Nem mindegyik fajta kezelésnél, nem minden embernek hullik ki a haja.
2008. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem hozzászólónak üzenem, a kemoterápián nem sugárral kezelnek. Azt sugárkezelésnek hívják. A kemoterápia alatt citosztatikumokat juttatnak a szervezetbe infúzión, amivel megpróbálják elpusztítani a daganatos sejteket.
2008. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

így igaz,... ellöttem szóló...

én végig csináltam

sugárkezelésnél nem hullik a haj, megég ahol kapja a sugarat

kemoterápiánál,, a második kezelés előtt hullik ki a haj

de nekem mindig nőt mire megint mennem kellett

e ez legyen a legnagyobb gondja, annak kinek ez a betegséga

2008. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ja, még valami

én az első kezelés előtt 1cm.re levágattam, így könnyebb volt elviselni

2008. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 20. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Én ha rákos lennék, nem szivesen hordanék parókát, mert sztem béna, én inkább sapkát vagy kendőt hordanék. A parókás emberekről az jön le, hogy nem tudják elfogadni, hogy a hajuk kihullott, és ettől az emberekben sajnálkozást keltenek (akár tudat alatt). Amúgy szerintem nem néz ki bénán ha valakinek nincs haja (szemöldöke stb), még akkor se ha lány!
2009. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám most fejezte be a sugárkezelést és annyira jól viselte hogy még a bőre sem égett meg. Pedig elég nagy adagban kapta.Aztán azt mondják , hogy 1 hét múlva jelentkeznek a mellékhatások hányinger hasmenés stb... reméljük nem . Egész idő alatt flavonoid és apigenint szedett...
2010. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!