Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jól értelmezem az elsősegély...

Jól értelmezem az elsősegély könyvben leírtakat? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés
Hogyha valaki azért fuldoklik, mert félrenyelt/lenyelt valamit, és elveszíti az eszméletét, nincs légzése, úgy is nekem kell újraélesztenem, hogy bent van még az a tárgy/étel, stb, amitől "megfulladt"? Mert én így értelmeztem a teendőket. Nem okozhatok nagyobb kárt vele?

2014. jan. 28. 14:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Hallottam olyan esetet is (nem emlékszem, hogy mire irányulóan), hogy a kisgyereknél be kell kapni az orrát és a száját egyszerre, és megszívni. A kicsiknél ezt kell alkalmazni ilyen esetben? Bár az nem rémlik, hogy a könyvben benne lett volna
2014. jan. 28. 15:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, nem bánod, ha Veled várom a válaszokat?
2014. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Heimlich-féle műfogást kell alkalmazni. Ha a beteg eszméletlen,akkor ezt úgy, hogy fekszik és a hasát nyomjuk az öklünkkel felfelé a bordák irányába.
2014. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem bánom, "második" válaszoló:))
2014. jan. 29. 07:17
 5/10 A kérdező kommentje:
kisgyerekeknél a Heimlich-et nem lehet alkalmazni, nem? náluk mi a helyzet?
2014. jan. 29. 07:18
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válaszod. Ha újraélesztesz, akkor milyen nagyobb kárt tudsz csinálni, mint, hogy megvan halva? Szívni tilos, mondjuk egy lufidarab van benne, Te erősen megszívód átmegy a Te légutadba és a hörgőkre tapad, akkor Te vagy rossz helyzetbe, és mivel egy kisgyerek van ott, senki nem fog rajtad segíteni. Tény, ha ilyen helyzet van és eszméletetlen, akkor csak a befúvást kell csinálni a mentők megérkezéséig. Vagy csinálod a komplex újraélesztést, ha él ha nem!
2014. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
arra értettem a nagyobb kárt, ha pl. valami élesebbet, keményebbet nyel le, pl. lego. felszakít neki ott valamit, lehet észre se veszem, belső vérzése lesz, és pápá. mi másra mondhatta még az oktató? emlékszem, még azt is hozzátette, hogy akkor az összes cicakaka a szánkba kerül, de legalább túléli a gyerek:D
2014. jan. 29. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi van? Szívod?! Kisgyerekeknél a gyereket a karodra fekteted úgy,hogy közben tartod a fejét,hogy ne lógjon és ütögeted a hátát. Ha ezekkel (a Heimlich-féle fogástól és a gyerekek ellátásától)sem sikerül a félrenyelt tárgyat eltávolítani és nincsenek életjelek,akkor meg kell kezdeni az újraélesztést.
2014. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem én találtam ki. én is a hát ütéses, hasi lökéses, újraélesztéses verziót olvastam, csak már nem tudom hova rakni így a dolgokat
2014. jan. 29. 21:46
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A szívás hatása jó lehet,de életmentésnél,újraélesztésnél alap szabály az újraélesztést végző épsége.
2014. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!