Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki segítene kiszámolni a...

Valaki segítene kiszámolni a TB tartozásomat?

Figyelt kérdés

2013 május 30-án kiiratkoztam az egyetemről, de a diákigazolványom még jó volt június végéig azt hiszem.


Regisztráltam a Munkaügyi Hivatalba és igazoltam, hogy az elmúlt évet nappali tagozatos hallgatóként töltöttem el és volt fedezve a tb.


Június-július-augusztus: ideiglenes munkát kaptam és 15-15-8 napra be voltam jelentve. Ezekre a napokra volt TB.


Szeptemberben nem volt munkám, és regisztráltam a munkaügyi hivatalban és elmentem az önkormányzathoz TB ellátásért.


Októberben megint kaptam munkát, de ideiglenes munka volt ez is 10 nap. Közben töröltek a munkaügyi hivatalnál, de nem szóltam a városi önkormányzatnak a tb miatt.


November-december-január: Nem voltam regisztrált álláskereső.


Február 17-től (tegnap) ismét van munkám, s úgy tűnik március végéig lesz.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna válaszolni.


Mennyi a tb tartozásom plusz a kamat? Az önkormányzatnak kell-e fizetni valamit? Ha töröltek a a munkaügyinél akkor attól még bent vannak az adataim, vagy is hogy nekem igazolva van az elmúlt év amikor még tanultam, vagy azt majd újra igazolnom kell?



#TB #egészésgügyi ellátás
2014. febr. 18. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

"a diákigazolványom még jó volt június végéig azt hiszem"

Tisztáznod kell, hogy meddig voltál jogosult a diákigazolványra.

A diákig. jogosultságod ideje alatt és után 45 napig passzív jogon volt TBd.


"Június-július-augusztus: ideiglenes munkát kaptam és 15-15-8 napra be voltam jelentve. Ezekre a napokra volt TB."

Nem, ezekre a napokra nem volt Tbd. Az egyszerűsített foglalkoztatás (ideiglenes munka, alkalmi munka, idénymunka) nem rendezi a TBd.


A diákigazolványra való jogosultságod utáni 46. naptól kell(ett volna) rendezned a TBd, kivéve azt az időszakot, amikor az önkormányzat rendezte.

Jelezned kellett volna amikor töröltek az álláskeresők nyilvántartásából (a határozatban benne van)

Amikor már nem voltál regisztrálva a munkaügyiben, akkortól az önkormányzati TBre sem voltál jogosult.


"Február 17-től (tegnap) ismét van munkám"

Milyen jogviszonyban?


Azok az adataid amik bekerültek a munkaügyi rendszerébe, nem törlődnek attól, hogy téged törölnek a regisztrált álláskeresők közül.

2014. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Most jelenleg szerződéses normális bejelentett munka viszonyom van.


A te leírásodból a következőt szűrtem el:


Kb, július fele, augusztus, szeptember, október, november, december, január hónapokra teljes, + február fele hónap a TB tartozás + kamat. Jól számolom ez kb 50 ezer forint lesz?


Így van?

2014. febr. 18. 20:59
 3/6 A kérdező kommentje:
ÉS az is igaz, hogy 5 évre visszamenőleg nem hajthatják be, hiszen én leigazoltam az 1 évemet és azelőtt meg gimnazista voltam?
2014. febr. 18. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha május végén megszűnt a diákigazolványra való jogosultságod, akkor a hónapokat jól számolod.

Ez nem egészen 50 ezer.

A késedelmi kamatokat majd a NAV számolja és írja elő a következő év augusztus-szeptemberben (idén a 2013 éves késedelmes befizetések alapján)

2014. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Én nem egy adó csaló maffiózó típus vagyok, csak egy kicsit lejtmenetbe kerültem és most kezdek feljönni a gödörből és egy kicsit izgulok.


Nem rég a T-mobile is kiküldött egy csekket mert lemondtam az előfizetést és kötbért kellett fizetnem. Ezt elismerem hülye voltam és nem néztem meg jól a szerződést. A csekket befizettem. Rendeztem.


Van egy kis diákhitelem 110 ezer forint körül, de ez 155 ezer volt és szépen törlesztgetem. Most majd a TB-t akarom elrendezni. Többet nem lesz ilyen, csak most nem alakultak jól a dolgaim, ha szerencsém van akkor szerződést is hosszabbíthatok majd a jelenlegi munkahelyemen.

2014. febr. 18. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérjél fizetési könnyítést a NAVtól.

Elengedést kérj (ezt valószínűleg nem adják meg), de egyúttal kéretsz mérséklést, részletfizetést, halasztást (valamelyiket biztos megadják)

Itt a nyomtatvány linkje: [link]

2014. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!