Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valaki MRI-n? Milyen?

Volt már valaki MRI-n? Milyen?

Figyelt kérdés
kedden megyek..és kicsit izgulok..mesélnétek róla?:)

2014. febr. 22. 11:56
 1/4 anonim válasza:
54%
Le kell venni a órát,fülbevalót,ékszereket,póló alól a melltartót stb.Adnak be kontrasztanyagot,ha engedélyezed,ez abban segít,hogy tisztább legyen a kép. Kezedbe nyomnak egy gombot,ha bármi bajod van a gépben,akkor azzal jelezhetsz.Gondolom a filmekben már láttál ilyen gépet.Időnként bekapcsol egy kopácsoló hang és zúg,ez nagyon nem lehet leírni.Kis koromban mindig azt képzeltem ilyenkor,hogy a törpék dolgoznak a bányában.
2014. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3x is voltam. kibírható. a legrosszabb a szűk tér a gép zaja valakit nagyon zavar, de én megszoktam és egész kellemes hanghatásnak is tartom már. lehet kérni füldugót, ha nagyon gáz lenne.

nagyon jót lehet ott relaxálni, kivéve ha valaki klausztrofóbiás, akkor enyhe narkózisban csinálják.


először egy natív sorozatot csinálnak, ha kell akkor utána egy kontrasztanyagosat is. amire figyelj, hogy semmilyen mágnesezhető fém(fülbevaló, pc, hajbavalók és egyéb csattok) ne legyen rajtad, mert súlyos sérülést okoz. a melltartó merevítő és a nadrág gombja cipzárja viszont nem számít. és telefon se legyen bent mert azt is tönkreteszi.

2014. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rohadt hangos. Nagyjából ennyit lehet elmondani róla. Rendszeresen járok rákbeteg lévén és szokható a szűk tér és a mozdulatlanság. Attól függ mit vizsgálnak (testrész) 20 perctől-50 percig is tarthat a vizsgálat. Tereld el vizsgálat közben a gondolataidat például: mit fogsz csinálni ha hazaérsz, hogyan meséled el a barátaidnak stb... könnyebb így. Ne nézz hosszan egy pontra, hanem nézelődj a szemeddel amennyire lehetséges. Majd szólnak, hogy nagy levegő és benntart... akkor csinálod. Lélegezhet...akkor azt csinálod. Ennyi kábé.
2014. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyira sem ház akkor mint gondoltam..

Nekem a gerincem fogják nézni:)

Utolsó: hát megint sírás határon állok.. egy nagyonjó barátom is hasonlóban szenved..fél évet adtak neki.. :(

2014. febr. 22. 18:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!