Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvéterl kimutatja ha van...

A vérvéterl kimutatja ha van valami baj a torkom-mal?

Figyelt kérdés

Nekem ugy 3 hónapja fáj a torkom jövöhét szerdán megyek a vérvételre.

Kifogja mutatni, hogy mi a baj a torkommal?

Füll or gégészetre nem nagyon szeretnék menni néztem mit csinálnak csak annyi hogy fáj nehezen nyelek semmi rekedtség semmi tüsszögés reggel felkelek és nem fáj csak 30 perc elteltével amikor eszek utána se fáj amikor edzek vagy tesizek utána se fáj.

Nincs semmi dagaás semmi furcsa a torkomba csak annyi, hogy takony van amikor nyelek ott van a nyelöcsövemen vagy nem nem tudom hogy hívjákon ...

Szóval kifogja mutatni?

Igazábol félek a dokitol csak azért nem megyek :S



2014. febr. 22. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:

A vérvételnek ehhez semmi köze.

Menj el egy háziorvoshoz, ő majd megmondja, hogy mit tehetsz. De minél tovább húzod, annál rosszabb lesz.

2014. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elmentem azt mondta hogy menjek füll or gégészetre de nem nagyon szeretnék mert félek a gégetükröéstöl vagy ilyesmitöl ha beteszik a számba az orvos a fa lapátot már attol öklendezek de jo nagyra tátom igy nem kell rátenni a nyelvemre azt mondta mamám ö orvos vérvétel kell utána ha semmi akkor füll or gégszet :S
2014. febr. 22. 13:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Mostmár nem is annyira figyelek rá csak idegesit de nem is köhögök azt kihagytam semmi ilyesmi ritkán vagyok beteg évente 3 szor de most már sebezhető vagyok :S
2014. febr. 22. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit tud kimutatni, hogy gyulladás van a szervezetedben.
2014. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mindenképpen,és nagyon sürgősen menj el a gégészetre.Már csak azért is,hogy megnyugodj.Ha meg valami gond van,jobb minél hamarabb elkapni.
2014. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugi,engem ötször műtöttek és 15 éves vagyok.Ebből kétszer a szememet :((


2010 nyarán volt az első szívritmuszavarom.Ekkor 200 körüli volt a pulzusom.Ez hétszer megismétlődött,egészen 2013 nyaráig,a középiskolai gólyatáboromig…Ezt a magas számot már enyhe infarktusnak is lehet nevezni,200-as pulzus fölött valami tönkremegy az ember szívében.A magyar egézségügyre jellemző lassúsággal vizsgáltak ki,addig a háziorvos szenvedtetett.2012-ben vizsgáltak csak ki a kórházban…2011 májusában a sportot is abba kellett hagynom.Volt,amikor edzés közben,volt,mikor tornaóra közben történt meg a szívritmuszavarom.A tornaórás eset után az iskolaorvos 193-as pulzust mért 150 körüli vérnyomással.

A kórházban szívbetegséget diagnosztizáltak nálam,több más betegséggel együtt.

Vérnyomásbetegséget is,és a gerincemmel is észrevettek egy hibát.3 db állandó gyógyszert kaptam,amit valószínűleg egész életemben szednem kell.És valószínű,hogy sokkal hamarabb fogok meghalni,mint más ember.Az orvosok még nem mondták ki,de ez nyílvánvaló.

Egész nap mérték a vérnyomásomat,nem lehetett levenni a készüléket,még éjszaka is az ágyhoz kötözve,feltett kézzel kellett szenvednem.Folyamatosan nyomta az ereket,az egyik szobatársamnak 6 órás volt,de meg kellett ismételni… Helyben kaptam először meg az egyik állandó gyógyszert,többször majdnem elájultam tőle,a legelső alkalmakkor.Úgy kapott el egyszer a nővér…A főnővér borzasztó természetű volt,állandóan lekezelően beszélt velem.Az egyik ismerősöm azt mondta,ha tudta volna,milyen életem van és volt,talán még tisztelt is volna engem.Még a járása is fennkölt volt,túl sokat képzelt magáról.

Az orvosok már a cukorbetegségre is gyanakodtak,így terheléses vércukormérésre küldtek,amely során feleslegesen 11-szer vettek tőlem vért félóránként.Az ujjamat külön megszúrták.Ez már 22 db vérvétel.2013 januárjában is megismételték a vérvételeket.11-szer a csuklóm felső részéből vettek vért,ami egész életemre bekékült középhalványan .Másszóval 44-szer vettek vért fél év alatt.

2012 júliusában,az első alkalmakkor egyáltalán nem volt velem senki a családból.Ott ültem egyedül.

Körülöttem raktáron lévő üvegcsék,amelyek színültig voltak hamarosan kivizsgálandó vérrel.Senki nem hallotta meg,ha kértem vagy kérdeztem valamit.Olyan volt,mintha abban a kórházban háborús

állapotok lennének.

A januári esetnél már ott volt velem az anyám,de teljesen ki volt készülve.Csak vették és vették a vért folyamatosan…Más 1 darab vérvételtől is rosszul van,nekem pedig 44-szer kellett tűrnöm.Igazából az életem során 48 vérvételem biztos volt összesen,de szerintem 50 fölött van a szám.Mindennek az okát pontosan le fogom írni.

2013 májusában a fogamat is műtötték,a seb 1 napig vérzett,mert nehezen húzódott össze.Egy tejfog volt,aminek a helyére valami miatt sohasem fog rendes fog nőni.Anyám is sokat szenvedett és szenved a fogaival,2012 májusában vele kellett rohanni a sürgősségire,mert az arcürege megsérült.(Erről majd részletesebben később.Pontosan 1 évvel és 5 nappal később műtötték az én fogamat…) Ez volt az életem ötödik műtétje.Igazából már az óvodából is úgy jöttem el,hogy háromszor műtöttek.De erről majd később.

Nem tudtam megírni az országos kompetenciamérést sem a műtetem miatt.Apám nem volt ott a műtétnél,tömegközlekedéssel kellett hazajönnöm.Betagadt arccal,vérezve a buszon…

A gerincemmel is problémám van,lúdtalpas is vagyok.Emiatt hetente egyszer gyógytornára és gyógyúszásra kell járnom.

Gyógyszerallergiám is van már csecsemőkorom óta,valamint másféle is.Allergiagyógyszert is kell szednem.Ha nem,akkor fáj a torkom,náthás tüneteket produkálok…

Ha nem szedném a gyógyszereket,valószínűleg már nem élnék.De ennél az életnél a halál biztosan ezerszer jobb,akármi is van utána. Már kiskoromban összeszurkálták a kezemet,így keresték azt a pollent,amire allergiás vagyok.Tavaly novemberben is megcsinálták ezt velem,de azt közölték,hogy fölösleges volt,hiszen ez a vizsgálat,bár fájdalmas,de nem szokott semmit sem kimutatni…

Már 1 éves koromban szemüveget javasoltak,azóta sajnos rendszeresen rajtam kell,hogy legyen.

Tehát a szemem sem jó,és műteni is kellett kétszer is.A szemműtétnek pedig eléggé brutális menete van,és felér egy életmentő műtéttel.A műtét előtt a szemem 9-szer volt rosszabb,mert a dioptria mellett még 2 másik betegség is volt rajta.

2013 utolsó hónapjaiban kiderült,hogy a szemem romlott 2 dioptriával.Kb.6-szor látok rosszabban,mint egy átlagos ember.

2014. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már láttom vannak rosszab betegségek is köszi hogy leirtad ezt mind elmegyek kivizsgálásra remélem semmi nem lesz irok azonnal ha van valami adja isten ne legyen ahogy jobban leszek neki állok edzeni nekem sör hasam van annyit eszek diétázni mindennek neki állok muszály szar az élet játék függő vagyok muszály valamit csinálnom eddig azt hidtem nem vagyok sebezhető de ugylátszik tévedtem ritkán voltam beteg lázam 5-dikbe volt most nyáron volt még egy szóval rájöttem nem lehet igy folytatni egy senkinek érzem magamat amikor elöször edzettem nagyobb lett az önbizalmam is nagyon jo érzés volt szeretném ezt megint megélni.

Kitartás 15 éves haver :) én 16 éves vagyok kitartás :) remélem nem lesz több bajod :)

2014. febr. 22. 20:16
 8/10 A kérdező kommentje:

Voltam vérvételen jövöhétre lesz eredmény.

Füll or gégész nem mondott semmit gége tükrözött is de nem látott semmit :( A vitamint irt fel szerda ota szedem nem nagyon használ :(

2014. márc. 1. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:
A vitaminok nem gyógyszerek, ne várj azonnali hatást. :)
2014. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi mintha hatna valamit :) de csak nagyon kicsit érzem :) remélem sikerül kiiktatni :)
2014. márc. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!