Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kemoterápia előtti vérkép...

Kemoterápia előtti vérkép laboreredmény mennyi befolyásolja magát a kemoterápiás kezelést/kezelés megkezdését?

Figyelt kérdés
Edesapamnal kb egy eve gyomordaganatot diagnosztizaltak, melyet muteti uton teljes gyomoreltavolitassal orvosoltak. A mutet utan a kemot nem vallalta a rossz szovettani eredmeny ellenere sem. Most, egy evvel kesobb 18 mm-es metastasist es micrometastasisokat talaltak a majan, valamint tumormasszat a mellhartyanal. Kemoterapia elott allunk, ezuttal vallalta edesapam, viszont az onkologus szerint ezt meg befolyasolhatja a kezeles megkezdese elotti verkep eredmenye. A mai napon vegre kezhez kaptuk ezt is. Sajnos pontosan mar nem emlekszem, de volt harom 2 csillagos es egy 1 csillagos ertek (Alkalikus foszfataz, GOT, GPT ha pontosan emlekszem). Tobbi ertekei rendben voltak. Erdeklodnek, hogy lehetseges e, annak ellenere hogy vallalta a kemot, hogy megsem kaphatja meg a laboreredmenyei miatt? Vagy hogy ertette onkologusunk hogy befolyasolhatja a kemot a verkep eredmenye?

2014. febr. 24. 16:02
 1/3 anonim válasza:

Látom, hogy tegnapelőtt írtad a kérdésed, lehet, hogy azóta már az onkológusnál is jártatok, de azért én leírom, mit gondolok.


Igaz, nem vagyok a téma szakértője, nem onkológián dolgozom, csak hasi sebészeten. Viszont máj illetve gyomortumorossal ott is bőven találkozni.


Ezen enzimek (alkalikus foszfatáz, GOT, GPT) szérumszintje a vérben a májfunkcióra utal. Tehát arra, hogy hogyan teljesít a máj. Ha ezek nagyon megemelkednek, a beteg bőre akár sárgává is válhat. Ha apukádnak "normális" a színe, szerintem akkor ez az emelkedés még belefér.


De ez csak az én véleményem. A leletet úgyis az onkológus fogja kiértékelni, és ő fog dönteni a továbbiakról. Ez egyéni döntés is. Sőt, duplán egyéni, mert az orvostól is függ, de az egész apukádtól is függ, az ő egyéni egészségi állapotától. Lehet, hogy apukád orvosa úgy gondolja, hogy irány a kemó, más meg lefújná.


Egyébként más értékek is befolyásolhatnák, mondjuk a fehér vérsejt- és vörösvértestszint, de apukádnál a májfunkció-romlás azért is fennáll, mivel ott van a gubanc. Ha nem ott lenne, lehet, hogy az is normális lenne. A doki lehet, hogy ezt is figyelembe fogja venni. A kemó viszont sajnos hatással van a májra, mivel gyógyszer, és azt a máj bontja le. Tehát, ha nem működik megfelelően a mája, akkor apukád lehet, hogy nem is kaphat kemót. Lehet, hogy azt fogja mondani, előbb hozzuk rendbe a májfunkciót. Így csak tolódik a kezdés, de nem marad el.


Látod, nagyon sok mindent kell figyelembe venni, meg még amiről én nem is tudok. Ezeket az orvos mérlegeli, végiggondolja a lehetőségeket, és az után fog döntést hozni.

2014. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Holnapra van idopontunk a kemoterapiara, most megyunk elso alkalommal oda. Vegulis akkor ez mirol fog most szolni? Konzultacio csak? Hogy keszuljunk? Eddig senki nem mondott semmit, csak ezt az idopontot kaptuk.
2014. febr. 26. 16:00
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez is erdekes egyebkent, hogy fogalmunk sincs mi lesz, hogy lesz. Onkologussal mar beszelgettunk, nem is eggyel, de a kemorol semmilyen tajekoztatast nem kaptunk se tole, se senkitol. Azon kivul hogy az eredmenyeket elkuldtuk es hogy kaptunk egy idopontot febr. 27-re, semmink sincsen. Fogalma nincs az embernek hogy miert megy es mire szamitson...

Egyebkent olvastam hogy a GOT, GPT, alkalikus foszfataz azok a maj enzimjei, es errol jutott eszembe hogy edesapam megbetegedese ota szed maj es hasnyalmirigy enzimeket gyogyszer formajaban (peldaul Dipankrin). Ezek nem befolyasolhattak a laboreredmenyeket, nem lehet hogy ettol is lettek magasabbak azok a bizonyos ertekek?

2014. febr. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!