Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy háziorvosnak nem kéne...

Egy háziorvosnak nem kéne kiírni engem betegállományba pár napra ha idegileg vagyok kikészülve de semmi mérhető szervi bajom betegségem nincs?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes munkahelyen dolgozom, ahol ráadásul szabi sincs. (ne kérdezzétek ez hogy van, ez így van. Vadkapitalista multi, ha úgy van kedvük elengednek, ha nincs kedvük nem engednek. Ennyi. Ha jártatom a pofám, hogy munka törvénykönyve, meg szerződés stb akkor kirúgnak és kész)



Szóval lemennék a háziorvoshoz hogy idegileg kivagyok, egyszerűen KELL egy már nap pihenő, szabi ugye nincs így marad a betegállomány. Betegségem mérhető nincs, nem vagyok lázas stb.


Nem kéne a háziorvosnak erre azt mondani hogy „kiírom pár napra, pihenjen?”

Komolyan az kell hogy mint a dedóban, sós vizet igyak meg vizesen kimenjek hogy belázasodjak és akkor lesz „mérhető” betegség?


2014. febr. 25. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hasmenést nem tudja ellenőrizni,gyomorrontás,felir valamit,kiir pár napra,gyógyszert ki sem váltod,kész.
2014. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Kérd meg a dokit, hogy írjon ki, nem hiszem, hogy nemet mondani.
2014. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Nem hiszem, hogy ilyenért kiírnak. A legtöbb ember ideges és jól jönne pár pihenőnap munka nélkül, de nem így működik.

Ha idegileg ki vagy készülve, akkor annak kell, hogy valami jele is legyen, illetve nem az a megoldás, hogy 3 napot pihensz otthon, hanem valamilyen kezelésre lenne szükség, ebben biztosan tud tanácsot adni a háziorvos, hogy hova fordulhatsz segítségért.

2014. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

már megmondta a háziorvos, meg már egy másik orvos is, hogy ha nem váltok munkahelyet, akkor lassan kezdhetem ásni a síromat.

gyomorfekély már van, stresszcukor már van, a szív rizikó faktor bőven határon túl, 10 kg fogyás már van-folytassam?


munkahelyet pedig nem váltok és miért nem?

mert két éve küldözgetem a jelentkezéseket ide oda és zéró eredmény. úgyhogy vagy ez vagy semmi.


hogy 3 napot pihensz otthon, hanem valamilyen kezelésre lenne szükség,

2014. febr. 25. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk hiába folytatod és megértelek, mert az én életem is stresszes és nekem is volt pl. fekély problémám, de amiatt nem írhatnak ki. Az egy állandósult dolog, amit ráadásul pár nap amúgy sem oldana meg, csak a váltás. Az orvos nem tehet arról, hogy nem találsz másik munkát, nem tud mit tenni.


De nem értelek. Ha neked ennyit számítana pár nap és szerinted az tényleg segítene, akkor egész könnyen meg lehetne oldani.

Az első verzió, hogy elmondod az orvosnak, hogy szükséged lenne pár napra, mert tényleg nagyon ki vagy. Esetleg azt mondod, hogy elintézni valód van, vagy valakid meghalt és amiatt kellene pár nap, de oda sem engednek el, azért mentél hozzá. Vagy viszel neki egy kisebb ajándékkosarat, bonbont vagy ha olyan, akkor pénzt adsz.

A másik az, hogy azt mondod émelyegsz, estére lázas is szoktál lenni néha, hasmenésed van, enni és inni is alig tudsz, rosszul vagy, a széntabletta sem segít. Ilyenkor vírusos megbetegedésre felírnak antibiotikumot és elrendelnek diétát. Általában nem kell székletmintát adni.

Vagy bármit mondhatsz, pl. felfázás, hólyaghuruttal és hasonlók, alhasi fájdalom. Ha el is küldenek a laborba vizelettel, akkor sem annyira meglepő, ha normális lesz az eredmény és baktériumot sem találnak benne. Előfordul, hogy más okozta vagy már a végén vagy vagy bármi és azért nincs benne.

Tehát ha nem olyan az orvosod, akinek kerek perec megmondhatod, hogy mit szeretnél, akkor még mindig mondhatod ezek közül valamelyiket. Azért a legtöbb orvos ilyesmivel kiír pár napra, még akkor is, ha látja, hogy nem biztos, hogy tényleg annyira komoly a dolog. Az más ha valaki folyton ezt csinálja, de ha csak néha íratod ki magad, akkor szerintem nincs joga azt a fejedhez vágni, hogy te biztos csak hazudsz, nem fog vitázni veled kiír és kész.

2014. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

időközben a dolog "megoldódott" mert egy másik munkatárs belázasodott, remeg, influenzás, rázza a hideg és szólt: ha nem múlik a láza nem javul (és nyilván nem javul 1 nap alatt) másnap nem jön. a főnök közölte ha nem jön ki van rúgva.

úgyhogy ez meg iss oldotta a háziorvos kérdését.

2014. febr. 25. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyire jól fizet? Biztos, hogy nem dolgoznék ilyen helyen. Olyan meg nincs, hogy nincs semmi munka, max nem a szakmádban.
2023. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!