Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap reggel megyek koponya...

Holnap reggel megyek koponya ct-re. Mire számítsak? 14 éve voltam Mr-en. Mennyi ideig tart? Mikor kapom meg az eredményt? Ott meg is mondják, ha van valami? A kezelőorvosomhoz csak május 20-ra van időpontom, addig idegeskedni fogok?

Figyelt kérdés
Mondanátok róla valamit? Az rémlik ( mr) befektetnek egy csőbe, és adnak a kezedbe egy gombot, de nem szabad mozogni...

2014. márc. 6. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A CT dettó csak ott nem teljes testhosszuságú a cső hanem max 1 méteres.

10-20 percig tart.

Eredményt vagy azonnal adnak (egy fél órás várakozás után) vagy kipostázzák. Ez nem több, mint egy hét (felénk).

Igen, idegeskedni fogsz május 20-ig, hacsak nem értelmezed te a leletet...

2014. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Én tavasszal voltam koponya CT-n, nem kellett befeküdnöm a csőbe, csak az ágyra, és a cső bejáratánál volt a fejem. Pár perc volt az egész, a fémeket le kellett vennem a fejemről, meg kicsit meleg érzés volt az arcomon, ennyi. Az enyém sürgősségi volt feji trauma miatt, én kb fél órára rá meg is kaptam az eredményeket az ügyeletes orvostól, nem tudom, hogy ha időpontra mész akkor ez változik-e.
2014. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos én is ettől félek.. Hacsak nem kérdezem itt meg, hátha tudja a választ :D :D Mondjuk, nem tudom, mitől parázok, tuti negatív lesz :)

Hónapok ( inkább évek) óta tartó állandó fejfájás, szédülés miatt megyek egyébként...

2014. márc. 6. 23:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Erről ennyit.. :( Mivel a kezelődokim kért nekem időpontot, senki nem tájékoztatott, hogy nem 10 perc les, hanem több óra... Folyadékot kell inni ( rengeteget), és előtte 4-6 órával nem lehet enni... Én meg fél órával előtte megettem egy szem kekszet, ezért nem voltak hajlandóak megcsinálni! :O A " legszebb", hogy most várhatok egy hónapot. Kislányomat is vittük, szegény 2 órával kevesebbet aludt, mint máskor, valamint 100km-t autóztunk oda-vissza feleslegesen...
2014. márc. 7. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajna azt nem gondoltam, hogy ennyire nincs fogalmad a vizsgálatról. Szerintem a keksz nem határozott volna egy koponyavizsgálatnál. Nekem hasi- és medencei vizsgálatok szoktak lenni, na ott tuti nem szabad sem enni, sem inni. Mert nem látszik a lényeg csak a teli gyomor...


"Kislányomat is vittük, szegény 2 órával kevesebbet aludt, mint máskor, valamint 100km-t autóztunk oda-vissza feleslegesen"


Erről szerintem nem tehet senki...

2014. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem is írtam, hogy tehet róla. Arról viszont igen, hogy legalább ENNYIT mondjanak!!! És nem elég bunkó stílusban!!! A másik nőnek bezzeg pár órával később megcsinálták, pedig ő is evett... Akkor most hogy is van???

Na mindegy. Lényeg, hogy nem valószínű, hogy elmegyek a másik időpontra...

2014. márc. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!