Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételre 18 év alatt lehet...

Vérvételre 18 év alatt lehet egyedül menni? És az a kék eu-s egészségbiztosítási kártya is jó?

Figyelt kérdés

Vérvételre kell mennem. Az a baj, hogy nem tudom, hogy melyik a taj kártya. A diákom, a személyim és egy ilyen kék eu-s egészségbiztosítási kártyám van. Van még egy kártya, aminek az egyik fele a lakcímkártya, a másik felén pedig az van, hogy személyi azonosítót igazoló hatósági igazolvány. AZ nem az, ugye?


Kérlek ne nézzetek hülyének, de akkor az a kék eu-s kártya is jó lesz? És akkor a személyi meg az + a beutaló az elég lesz?



2014. márc. 12. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendes tb kártyád nincs? 9 szám van rajta. Az kellene, személyigazolvánnyal.. Az eu-s az vészhelyzetre szól, az unión belül.
2014. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendes taj kártyád besétálsz az OEP-hez és ott intézkedsz, szülő nélkül is tudsz, én is egyedül intéztem.
2014. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyedül is el lehet menni 18 év alatt vérvételre.

És ha nincs másfajta TB kártyád, akkor az a kék lesz. Bár azok helyett adtak már újabbat is. Az újabbak zöldek voltak, de nekem már a zöld helyett is fehér van. Ami a lényeg, hogy az a betegkártya, amin rajta van a társadalombiztosítási azonosító jel.

De mindenképpen vidd magaddal a személyi igazolványodat is és a lakcímkártyádat, mert több helyen azt is kérik. Illetve a vérvételes beutaló amit még magaddal kell vinned.

2014. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én nem találom hogy hol van..

Ez az összes kártya amit sikerült felkutatnom :dd

2014. márc. 12. 18:11
 5/10 A kérdező kommentje:
De akkor annyit mondjak, hogy nem találom a tb kártyám, ha kérdezik?
2014. márc. 12. 18:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy nem is a kártya a lényeg, hanem maga a szám?
2014. márc. 12. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:
A beutalón is rajta van a TAJ számod, keress egy olyan kártyát, amin az a szám van rajta, ami a beutalón. De mondom, társadalombiztosítási azonosító jelként van feltüntetve. 9 számjegyből áll.
2014. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ohh azz megvan a kéken:) de akkor nem fognak elzavarni ha odaadom a kék kártyát, és ha kérdezik akkor megmondom, hogy nem találtam meg hirtelen:SS

(ne haragudjatok ha értetlen vagyok, csak nem szoktam vizsgálatokra menni, és fogalmam sincs, hogy mi hogy megy)

2014. márc. 12. 18:26
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy eddig mindenkinek ment a zöld:)
2014. márc. 12. 18:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a taj kártyám :dd
2014. márc. 12. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!