Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leszedessem a mellem alatti...

Leszedessem a mellem alatti anyajegyet?

Figyelt kérdés
Mikor melltarto van rajtam hozzaer az alja. Neha viszket, nagyon kicsit kidudorodo, es korulotte van egy halvanybarna folt. Sokszor leegtem mar, ha ez szamit valamit. Megnezetnem, hogy van-e valami baja, mert eleg rak gyanus.. Ugy is el lehet tavolitani?

2014. márc. 23. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lehet megnézetni hogy "rák gyanús"-e. Orvost megkérdezed, mit tanácsol. Ha épp fehérneműbe ütközik, érdemes leszedetni. 2 perc, bajod nem lesz belőle, maximum lesz egy kis heged.
2014. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jol emlekszem olyan egy eve lett ilyen.
2014. márc. 23. 13:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Azert felek hogy akkor nem lenne jo leszedni, mert olvastam hogy valakinek semmi baja nem volt, eltavolittatta es utana elrakosodott..
2014. márc. 23. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászhoz kell elmenni és ő meg tudja mondani, hogy az adott anyajegy normális-e vagy ad-e okot bármi gyanúsra.

Ha olyan helyen van vagy gyanús az adott anyajegy, akkor javasolhatja, hogy távolíttasd el, akkor azt pedig a sebészeten megcsinálják.

Nekem a mellemen van konkrétan, én megnézettem, illetve az összes többit is, ami még rajtam van, de a bőrgyógyász szerint mindegyik rendben van és leszedethetem ugyan a mellemről, de mivel nekem ez egy viszonylag nagyobb kiterjedésű, így azt mondta, ha engem nem zavar, inkább ne műttessem, mert a heg maga, ami utána lenne, az nem lenne olyan "szép".

És a napozásra ilyenkor nagyon fokozottan kell figyelni, inkább kerülni, mert az viszont hozzájárulhat ilyennél a bőrrákhoz. Tehát növeli a kockázatát.

Úgyhogy mindenképpen menj bőrgyógyászhoz és csináltass egy anyajegy szűrést!

2014. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én azt ajánlom, hogy szedd le, mert csak nőni fog és baj lesz vele. inkább hegy legyen mint egy nagy dudor. ráadásul ha ottmarad, nagyobb az esélye rákra később.


amíg kcisi, a heg is kcsii lesz, ha nem kell varrni, akkor észrevehetetlen lesz, a nagyobbakat 1-2 öltéssel húzzák össze, de az se vészes.

2014. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősőm (nagyon fél a tűtől,de azt mondta ha tudta volna ennyi az egész már hamarabb elmegy) sebészhez ment el simán és az leégette neki,nem kellett bőrgyógyászatra mennie,ránézet a doki és látta milyen anyajegyeket lehet leszedetni,az arcáró is szedett le,a doki körbe injekciózta az anyjegyket vékony tűvel majd leégette 15 perc alatt 5-öt szedett le.Neki is volt ami két színben pompázott a ruha irritálta.
2014. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El lehet távolíttatni
2014. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!