Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétet lehet altatásban?

Mandulaműtétet lehet altatásban?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki hogy felnőtt fejjel sajnos ki kell vetetnem a mandulámat.Rettegek tőle és szeretném altatásban.Ez lehetséges?Akit altattak mandula műtét alatt tapasztalatok?És melyik kórházban volt?
2014. ápr. 1. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
régen nekem is kivették, kérés nélkül altatásban... szerintem mindenkinél altatásban végzik, gyerek voltam szval nem emlékszem rá hogy milyen volt utánna
2014. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen lehet kérni az altatást. Bár a lokális érzéstelenítéssel végzett tonsillectomiánál nem kell számolni az altatás szövődményeivel, ezért elsősorban ezt javasolják. Úgy tudom, mindenhol lehet kérni az altatásos mandulaeltávolítást. Kellemetlen mellékhatása lehet a hányás, ami ugye nagyon nem jó a frissen műtött területnek, de természetesen nem mindenkinél jön ez elő. Nem fogok szépíteni, az egyik ismerősömnek kb fél éve vették ki a garatmanduláit (26 évesen) és 2 hétig elég sok fájdalomcsillapítót (Cataflam) kellett szednie. Utólag már bánta hogy nem vetette ki már hamarabb (indokolt lett volna neki), jobb minél előbb túlesni rajta és nem megvárni míg annyira gennyes lesz, hogy majd szétfoszlik a mandula.....
2014. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Evetke86 válasza:
28 éves vagyok. Szombaton vették ki a mandulámat, úgy hogy előtte nem volt megbeszélve, csak bementem a kórházba tüszős mandulagyuszival, mert a háziorvosom nem vett komolyan és kiderült, h mandula körüli tályogom van, aminek rögtön mennie kell. Szóval ott is kellett maradnom és két óra múlva már a műtőben voltam. Sajnos így nem sikerült lelkiekben felkészülnöm rá. Engem altatásban műtöttek, nem bántam meg, viszont az altatásból való ébresztés borzalmas volt. Teljesen össze voltam zavarodva és sokat sírtam. Hányás nálam nem volt. Utána infúzió, nyálcsorgatás. Majd innom kellett, ami nekem nem volt rossz. Az éjszakám hosszú volt, de annyira nem vészes. Másnap reggel jöhettem haza. Eddig minden rendben megy, 2. nap volt a legjobb. Enni tudok rendesen, sokat iszom. Viszont a tegnapi estétől fokozódott a fájdalmam, kezd lejönni a lepedék és a fájdalomcsillapító sajnos nem nagyon használ.
2014. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!