Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek van TAJ-kártyája az...

Akinek van TAJ-kártyája az miért megy privát nőgyógyászhoz? Mennyivel jobb az?

Figyelt kérdés
És mennyibe kerül egy alkalom?

2014. ápr. 12. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ott figyelnek rám, normálisabb ellátást kapok, és nem utolsósorban nincs 2 hónapos várólista, mint az sztk-ban.

Árak iszonyú széles skálán mozognak. Ha érdekel, nézelődj a foglaljorvost.hu-n, ott árak is vannak.

2014. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs 2 hónapos várólista az SZTK-ban, időpontot se kell foglalni, csak odamész, amikor tetszik.
2014. ápr. 12. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, az, hogy van-e várólista, az SZTK-tól függő.

Én azért járok magánnőgyógyászhoz, mert pontosan időpontra mehetek akár másnapra is, soha nem kell az időpontomhoz képest max negyedóránál többet várnom, odafigyelnek rám, kiváló a felszerelés, alaposan ellátnak, nem futószalagon "mondja mi a baj" és közben más leleteit olvasgatja.


(Talán a fogorvos példáján könnyebben érthető, az alapellátást az SZTK-ban abból is megkapja mindenki, mégis rengetegen inkább magánúton járnak.)

2014. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy sokaknál egyszerűen gyakorlatias kérdés. Én újpesti vagyok, a mi nőgyógyászatunkon most nincs időpontra való bejelentkezés (régebben volt) és fél Újpest szokott ott ülni folyamatosan. Ha az ember nőgyógyászhoz akar menni, az így egész napos program. Szemben azzal, hogy ha a magándokimhoz megyek, akár a munkahelyről is kijöhetek hozzá, mert nem tart háromnegyed óránál tovább.
2014. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen van elég hosszú várólista, főleg ha olyanokra vetemedsz, hogy nincs tüneted, csak szűrővizsgálatot szeretnél.

Előszeretettel beszélnek úgy az emberrel, mint a kutyával. Elhiszem, hogy szar meló, hogy alulfizetettek, de az nem az én gondom.

Meg hajlamosak erősen félvállról venni dolgokat. Nekem anno úgy írtak fel fogamzásgátlót, hogy a vizsgálati eredmény még nem volt meg, családi kórképet nem kérdeztek, a rákszűrésen kívül semmi vizsgálatot nem csináltak - még egy nyomorult vérképet sem. Mikor elkezdtem szedni, és erősen migrénes lettem, csak legyintettek, hogy attól nem lehet. Mikor kiderült, hogy a családomban volt tüdőembólia, még akkor sem akartak trobózishajlamra vizsgálni...

Barátnőm pedig 15 év szenvedés után talált egy orvost, aki hajlandó volt kideríteni, miért szabálytalan a ciklusa és iszonyú erős a vérzése, addig csak vonogatták a vállukat. Persze a szükséges beavatkozást, kezelést már nem tudják vállalni, de ha gondolja, kaparást tudnak csinálni, az is segíthet...

Persze lehet, hogy sztk-ban is találsz megfelelő és lelkiismeretes dokit, és még hónapokat sem kell várnod. Akkor örülj, megfogtad az isten lábát. De az ország jó részére sajnos nem ez a jellemző.

2014. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!