Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Európán kívüli országban...

Európán kívüli országban tartózkodom, itthoni állandó lakcímmel. Kell-e valamilyen bejelentést tennem arról, hogy fizetem a betegségi biztosítást /6810Ft/ vagy elég, ha befizetem, és automatikusan biztosított leszek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

minek fizetnél, ha nem is tartózkodsz itthon?


fizesd ott, ahol vagy...itton meg jelentsd be, hogy nem itt fizeted, mert nem itt élsz + amúgy is kötelességed az okmányirodában 3 munkanapon belül a valós tartózkodási helyedet bejelenteni

2014. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelentsd be az OEP ügyfélszolgálatán.


#1: előfordulhat, hogy annak ellenére, hogy másutt (nem EU-s országban, például USA) biztosított, Magyarországon is fizetnie kell, amíg van ott lakcíme.


Valamint az ideiglenes külföldön tartózkodást nem kötelező (illetve nem is lehet) bejelenteni már egy éve, csak a végleges külföldi letelepedést. De azt a polgár dönti el, hogy számára mi az ideiglenes.

2014. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak akkor kell bejelenteni, ha végleg elhagyod az országot, de akkor nagyon hosszadalmas a visszatelepülés. Ha az USA-ban vagy más Európán kívüli országban vagy magyar állampolgárként,akkor bizony itthon is kell biztosítást fizetni.
2014. ápr. 15. 09:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csekket lehet igényelni a NAV-tól, és ki kell tölteni a honlapjukról letölthető 14T1011 számú változás-bejelentőt. Hátha tudtam segíteni másoknak is.
2014. ápr. 15. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!