Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogyás utáni korrekciós műtét...

Fogyás utáni korrekciós műtét - támogatott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy a tavalyi évben fogytam ~40 kilót igen rövid idő alatt (~6-9 hónap) és bár viszonylag jól tartom a súlyom, a bőröm sajnos nem követte a fogyást és hát... UNDORÍTÓ látvány vagyok ruha nélkül. :\ Ez elég komoly problémákat vet fel. Például mi lesz velem, ha összejövök valakivel és oda kerül a sor, hogy...? Meg pl strandra sem tudok így menni. :(


A kérdés az, hogy nem tudja-e valaki, hogy van-e támogatott korrekciós műtét? Vagy tényleg csak vagyonokért lehet ezt megcsináltatni, tehát egy magamfajta csórinak felejtős?


Valamennyit húzódott vissza, de nagyon lassú a folyamat.


Egyébként 23/F vagyok.



2014. ápr. 15. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben igen, kérdezz rá OEP-nél, ezt olvasd el:

[link]

2014. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is 23/F vagyok, én egy kicsit lassabb ütemben dobálom le a kilóimat, de így is eléggé látszik már, hogy maradni fog a végére felesleges bőr. Nekem a hasam annyira nem vészes, a mellkasom viszont szörnyű. Sajnos hormonális betegség miatt elég nagyra megnőtt bennük a mirigyállomány + elhízás, így azt mindenképp műteni kell majd, nekem a doki azt mondta, hogy megy a dolog TB-re. Annyi a lényeg, hogy csak akkor vágj bele ha már elérted a végleges súlyod.

Hány kilóról indultál amúgy?

2014. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
150+ kg voltam, de csak 150 alatt kezdett mérni. Lement egész 106kg-ra tavaly nyáron. Most ~110-114 körül van jó ideje.
2014. ápr. 15. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek szép eredmények, de a műtétet csak akkor érdemes megcsináltatni, ha már elérted a végső súlyod. Mi a cél?
2014. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a 187cm-em mellé 90 körül lenne az ideális, de 106 alá sosem sikerült bemenni. Igaz, a futást nem bírom sem lábbal, sem tüdővel, sem mentálisan, mert túl monoton. Az edzőterem meg nem jöhet szóba mert drága és nem izmos akarok lenni. Amúgy a fogyásom gyors sétával (napi 4-5km) értem el.
2014. ápr. 15. 23:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet érdemes lenne növelned a sétáid távját, hogy fejlödj és javuljon az állóképességed. Azért annyira már nem vagy tùlsùlyos, hogy ne bírj pár száz méter kocogást, ùgyhogy lehet érdemes lenne kocogós részeket is beiktatnod. Ha csak 100 m megy az elenén az se baj. Senki nem ùgy születik hogy lefutja a maratont.

Dokihoz mindenképp menj el, hogy mit mondd a börödre, ha tényleg 150 felett voltál akkor jó eséllyel megmütenek TB-re.

2014. ápr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És milyen orvost kell ezzel meglátogatni?
2014. ápr. 16. 10:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj el a haziorvoshoz, o tudni fogja merre tovabb, engen sebeszetre kuldott (bocs az ekezetek miatt mobilrol irok)
2014. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbálj beutalót kérni pszichiátriára. A pszichiáter ha kiállít egy olyan véleményt, hogy pszichésen "kikészülsz" az miatt, hogy a bőröd lóg, illetve nem vagy képes kapcsolatot kezdeményezni miatta akkor jó eséllyel tb-re megműtenek. Ha még van esetleg más ok is, mondjuk a lógó bőr alatt gombásodás, viszketés akkor 100%.
2014. ápr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ilyet nem játszok, nem trükközök ezzel. A gondolat is sértő, ami azt illeti.
2014. ápr. 17. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!