Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az alapvizsgálathoz a nemifejl...

Az alapvizsgálathoz a nemifejlettség vizsgálata is hozzátartozik, mert sosem volt? És mi vagy ki dönti el hogy hozzátartozik, ill ha hozzátartozik lányokra is kellene vonatkozni? (lennt)

Figyelt kérdés

Az alapvizsgálat eddig csak alapvizsgálat volt nálunk most is csak az

DE most sokat hallani a nemifejlettség vizsgálatáról mivel valahol van valahol nincs akkor most ezen résztvenni kötelező vagy sem?

És ha bevezették akkor nem mindkét nemre kellene bevezetni a korrektség miatt?

Ha korrekt akarunk lenni akkor más korosztályra is be lehetne vezetni nem?


És akkor kíváncsi lennék a sok okoskodónak még mindig tetszene az egész vagy sem.


Ha valakit megsértettem bocs,de ez a véleményem,azok mondják ugyan már akik nem járnak szűrésre,vagy nem kellett diáként ezzel találkozniuk.


Nem lehetne egy normális határvonalat húzni,eddig mindenki vegyen részt innentől meg már a szülő döntsön és nyilatkozzon róla alapos tájékoztatás után?


2014. ápr. 18. 15:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Röviden legyen egy alapvizsgálat ott a határ,ott nincs kibúvó,és van egy határvonal amiről a szülő dönthet.
2014. ápr. 18. 15:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy anno a suliban (15 évvel) ezelőtt minket megnézett a doki...úgy is. Bugyi letol, ágyra fel, láb szét és kukk. A fiúkat nem tudom, de azt hiszem őket is megsasolta. Ha már akkor úgy volt, gondolom most is ez van...bár nem biztos. Emlékszem, mikor anyámnak meséltem, teljesen kiakadt, hogy ezt minek..meg mégis hogy...de annyira azért nem nagy dolog, szóval nem is foglalkoztam ezzel. A dokin kívül, ott volt végig a védőnő is...
2014. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jah, és 13 voltam akkor.
2014. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
NA meg a nagyobb mellű lányok mellét áttapogatta a doki.
2014. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sulimban csak alap vizsgálat van,de nagyon kiakadnák csak úgy közölnék hogy mától ez van.Csajoknál más sulikban ahogy olvastam,meghallottam róla nem nagyon fordul elő,nagyon ritka,amit írtál,nem bízos hogy mindenki így fogta fel és nem érezték maguk megalázva.Nem csoda anyád kiakadt,elég perverz amit leírtál,nem normális .Szerintem elég gáz.Tudod ki hagyta volna!Egy barátnőmnél sem fordult ilyen elő!
2014. ápr. 18. 16:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Az durvább és furább hogy aki nagy mellű azt tapogatta a többit meg nem a doki,és széttárt lábakkal ott feküdtél és a védőnő meg végig lesett,elég perverz már.Benned gátlás tuti nem sok volt ha ez normális és nem zavart téged.A legtöbb csaj már 5.-6. osztályban gátlásos,sokan írják hogy a melltartót sem akarják levenni.
2014. ápr. 18. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nálam félénkebb, gátlásosabb embert nem nagyon lehetne találni, de akkor és ott én magam is annyira meglepődtem a dolgon, hogy még arra sem volt időm, hogy filozofáljak rajta... Úgy voltam vele, hogy a többiekkel is ugyanez volt, nem ér hozzám senki, és egy nő is ott van...ráadásul a nőgyógyászhoz is majd egyszer el kell menni, szóval biztos így a normális. Azóta is ugyanaz a háziorvosom és úgy vagyok vele, hogy ő csak egy doki...egy doki előtt meg nincs helye a szégyenlősségnek. A nagyobb mellű lányokat meg valószínű azért "fogdosta" meg, mert csomókat keresett...
2014. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A perverz kijelentést eléggé eltúloztam,de amit leírtál nem normális semmiféleképpen sem,az anyukád jól látta,aki nőgyógyászhoz megy ott sem meztelenül vizsgálgatnak.


Nekem az meg durva hogy a vizsgálatot meg végig nézi még egy fél,hiába védőnő,de a szeméremrészt érintő vizsgálat és nem normális hogy azt nézegeti valaki hogyan teszed szét a lábad,ez így elég durva,meg ha arra gondolok hogy valószínűleg ruha nélkül kellett beterpeszteni,mármint felül sem hinném hogy lett volna rajtatok valami.


Nem hiába van hogy akár nőgyógyásznál,akár urológusnál van függönnyel,szobával elválasztott vizsgáló rész van,ahova csak az orvos megy és az adatokat az asszisztens rögzíti,de nem lát be,meg csak alul vetkőzöl le.


Azért senki sem a háziorvosával,te esetedben iskolaorvossal stb végezteti el a szemérem részeket érintő vizsgálatot,tehát az hogy az orvos az orvos az duma.Azért az szeméremrészt érintő vizsgálatot nem akárkivel,akármilyen orvossal csináltatják az emberek,csak alul levetkőzve.Tehát hiába orvos nem normális hogy meztelenül vizsgáljon bárkit is,egy normális helyen sem zajlik ez.Még a háziorvosok sem vizsgálnak meztelenül senkit,van bennük tapintat,ez az orvos meg finoman szólva is tapintatlan volt.

2014. ápr. 19. 15:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Kis mellű lánynak is ugyanúgy lehet csomója,a csomó kialakulása nem a mérettől függ legyen szó akár fiú akár lányról.Semmiképp sem normális hogy meztelenül vizsgáljanak bárkit is,és az egyiket megvizsgálja a másikat meg nem ez hol normális.Ha felnőttként,vagy a felnőtt kor kapujába megy el akárki orvoshoz ott sem így vizsgálnak,ebből kell kiindulni.Az orvos hiába orvos,sok féle orvos van és az hogy meztelenül ácsorogj,vagy terpesz be az nem normális.Aki szégyenlős az semmiképp sem fogja azt mondani hogy ez normális lenne.És aki jár orvoshoz ott sem fogja ezt tapasztalni.A gyerek,majdnem felnőtt korút is nem hiába illetnek meg emberi jogok,szeméremérzet joga,az orvosokat is tanítják hogy a fiatalt,de a beteget is csak annyira és annyi időre szabad a ruhája megszabadulására megkérni amennyire a vizsgálat megkívánja,ha felül vizsgál tehát felül és öltözhet is,ha alul akkor alul.Kíváncsi lennék hogy az orvos is preferálná ha vele egy kollegája ugyanígy járna el,vegyen le mindent és terpeszen be.Jézusom!Hol normális ez?
2014. ápr. 19. 15:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!