Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kezeljem tovább az...

Hogyan kezeljem tovább az égéi sérülést?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Dobostorta tetejét készítettem el, és a tűzforró karamellbe bele lógott az ujjam :( lett rajta egy nagy hólyag, szóval egyértelműen másodfokú égés! Rögtön víz alá tettem az ujjam !! A kérdéseim azok volnának, hogy be kell e kötni, mivel kellene bekennem, hogyan kezeljem le, ki kell e szúrni a hólyagot, mire kell odafigyelnem ?

2014. ápr. 22. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Ne kösd be, és NE szúrd ki a hólyagot! 10-15 percig hűteni kell, amit gondolom már megtettél. Ha van speciális égési kötszered, azzal az eggyel bekötheted, az enyhíti a fájdalmat is (standard kötszerrel ne), ha nincsen, akkor gyógyszertárban lehet rá venni égésre való szert. Más kezelésre nincs szükség, vagy ha nem akarsz ilyen égésre való izét venni, az se feltétlenül kell, csak a fájdalom lesz elviselhetőbb tőle.
2014. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Ki kell szúrni a hólyagot és le kell venni a fölösleges bőrt. Ha van otthon dermazinod, akkor azzal kéne bekenni, ha nincs, akkor betadinos kötést rá.

Orvos is így csinálná, de egy ekkora sérülés miatt fölösleges elmenni.

2014. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem, orvos nem csinálja így.


"ha hólyagot látunk, azt ne szúrjuk ki, mert ezzel utat nyitunk a kórokozóknak! A hólyag nem igényel kezelést!"


[link]

2014. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Attól kezdve, hogy leveszed a hólyagot és alatt még nem nőtt ki az új bőr, gyakorlatilag nyílt sebed van a külvilág felé. Mindenki tudja, hogy a vízhólyagot is NAGYON rossz ötlet frissen leszedni, az égési hólyaggal ugyanez van.
2014. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ki ne szúrd! Csak jobban fog fájni! Most hhideg víz, aztán türelem és tűrés. Kis jéggel érzéstelenítheted, de annak sincs hosszútávú hatása, még árthatsz is vele, ha sokáig fogod. Szóval nyugi, türelem!


Ne nyúlj hozzá, ne kötözd be, hagyd, hogy magától alakuljon. Ha most kiszúrnád, még csípne is.

Arra figyelj, hogy ha magától kifakadt, vagy visszahúzódott, és majd lejön a felső bőr, akkor a fityegő bőrt vágd le, hogy nehogy beszakítsa az egészséges bőrt, mert akkor az is fájni fog.

Továbbá viszketni fog, valószínűleg... amikor gyógyul a friss bőr... Arra vigyázz, hogy nehogy levakard, mert akkor kezdődhet előröl a gyógyulás...

2014. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
(egyébként nekem 10 napja keletkezett egy hólyag a lábamon, rápattanó parázstól. olyan babszem nagyságú volt a hólyag, nem piszkáltam, túléltem. Csak mindig majdnem levakartam... Most úgy néz ki, mint egy szétvakart szúnyogcsípés, amin már kemény a seb. Szóval alakul. :-) Eszembe nem jutott volna kiszúrni, mert az tudom milyen...)
2014. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) nővéremet közben eltudtam érni, aki ezzel foglalkozik, és ő is azt mondta, hogy a hólyag csak védi az alatta keletkezett bőrt :) a speciális kötőszer az milyen ?
2014. ápr. 22. 14:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Át van itatva géllel, ami enyhíti a fájdalmat. De rohadt drága, úgyhogy ilyen kis sérülésre esélyesen nem akarsz olyat, inkább vegyél a gyógyszertárban égésre való sprayt vagy gélt, az ugyanolyan jó lesz.
2014. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. ápr. 22. 14:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt pár jó nagy hólyagom a karomon, forró rántás spriccelt rám, én csak sima sebtapaszt tettem mindegyikre, naponta fürdés után mindig lecseréltem és 3-4 nap alatt szépen lement a hólyag a kötés alatt, már csak piros foltok vannak a helyén.
2014. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!