Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy SZTK-s szakrendelésen az...

Egy SZTK-s szakrendelésen az orvosok elvárják a hálapénzt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sohasem adtam. Nekem is újdonság lenne, ha kiderülne, hogy elvárják...
2014. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Legalábbis velem ilyen még sosem fordult elő, hogy azt láttam volna az orvoson, hogy vár vmit...
2014. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grandma válasza:
Nagyon szerencsések vagytok, hogy nem találkoztatok olyan orvosokkal akik tartják a markukat. Én a XVII.ker. szakrendelőbe járok, komoly problémám van, de a szakorvos már többször elmondta, hogy nem tud mivel segíteni.Közben a táskámat pakolgatja, jól olvassátok nem tévedés, bájosan felteszi az asztalára és hasonló utalásokat tesz arra, hogy pénzt kellene adnom. Azon gondolkodtam, hogy legközelebb ha a táskámhoz nyúl RÁVEREK a kézére, de Ő ezt másként próbálná előadni, már láttam erre példát nála.
2014. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hálapénz a neve szerint hála. Elvárni nem várhatja el. Ugyanakkor a fizetés kevés, nem mindenki maszekol, tehát "elvárják".

Az általad leírt magatartás viszont etikátlan. Ha rácsapsz a kezére az is az.. sőt.. Kérd meg, hogy a személyes holmidhoz ne nyúljon, ha egyáltalán hozzá szeretnél (kell) járnod.

2014. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is furcsa eset alanya lettem...hetek óta küldözgetnek ide-oda...és az egyik szakrendelésen teljesen felhergelte magát a doki h. én miért fizetek magánnőgyógyásznak és még mennyi pénzt akarok kidobni...és különben is meddig akarok orvoshoz járni még,,,mi lenne ha vizitdíjat kellene fizetnem az sztkban....Pofátlanság netovábbja ,ahogy viselkedett. Mi a búbánatnak fizetem 15 éve tb-ét? ???Háziorvoshoz nagy ritkán megyek sőőőt,,nem jellemző. A másik meg épp azért döntöttem magánnődoki mellett,mert olyan szép kultúráltan fogadtak az sztk-ás rendelésen...ráadásul tele van 70 évesekkel akik szülést nem vezetnek akkor miért járjak 8 felé ...??? Úgyhogy arról meg nem tehetek h. az említett doktor úr fővárosi lévén nem talált magának egy magánrendelést.miért nem törekedett rá ha ennyire alulfizetettnek érzi magát???..Akkor fogadja el h. van aki magánba jár és emellett néhány területen igénybe veszi az sztkát is ha már tb-ét vonnak!Bár ezek után kizárt h. vissza megyek hozzá...túrkáljon csak továbbra is 80 éves bácsikák valagában,attól biztos jobb kedve lesz.
2016. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!