Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik ha vérvétel...

Mi történik ha vérvétel közben elájulok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy olyankor nem vesznek le tovább vért. Megvárják hogy magamhoz térjek és folytatják? Vagy vissza kell menni máskor és kezdeni előről?

Egyáltalán miért kell ilyenkor abbahagyni?

Köszi előre is a választ.


2014. máj. 3. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Saját tapasztalatom az, én, aki világ életemben estem össze a vérvételen, hogy ez nem így működik, hogy mikor veszik, akkor esel össze. Hanem akkor kb. már rosszul vagy, viszont azt még kibírod, míg leveszik és utána leszel olyan rosszul. És akkor olyankor lefektetnek és ellátnak, hogy jobban legyél. Vagy ha valaki már korábban rosszul lesz, tehát vérvétel előtt, mert nálam olyan is volt, akkor pedig fekve vették le a vért.

De soha nem volt olyan, pedig rengetegszer lettem rosszul vérvételen, hogy pont vérvétel közben dőltem volna le a székről. Szóval soha nem kellett abbahagyni. Csak utána lefektettek egy ágyra és elláttak.

2014. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőnek igaza van... Én is ájulós vagyok a vérvételtől...

:-)

Az előtte és közbeni rosszullét a vér látványától és gondolatától van agyi alapon... :) Gonosz ápolónénik ezzel nem szoktak törődni, ha már elkezdték, leveszik a vért, és utána felélesztenek... Na jó nem is annyira gonosz mind, mert felélesztenek, szóval legyezgetnek, adnak vizet, fekve tartanak, stb...


Inkább valóban az utáni rosszullét a jellemző, még akkor is,ha az ember próbál erős és bátor lenni... Utána indokolt is, attól függ mennyi vért vettek.

Egyszerűen annyi, hogy vérvétel után le kell ülni úgy tíz percre, nem elrohanni. Vagy ha már szédülsz, akkor akár lefeküdni. Ha nincs hely a rendelőben, akkor a váróban a széksorra, vagy ha már nem bírod, a földre, nem kell szégyenlősnek lenni.

Aztán érezd mikor vagy rendben, akkor mehetsz, szép nyugodtan...

2014. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%
Ha közben megmozdulsz, a tű átszúrhatja a vénádat stb.
2014. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!