Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ápolók kesztyűben dolgoznak?

Az ápolók kesztyűben dolgoznak?

Figyelt kérdés

Vagy minden beteg után kezet kell mosni?

Ápolónak készülök, de ekcémára hajlamos bőröm van, csak ilyen illatmentes cuccokat használhatok pl... Szóval a fertőtlenítős kézmosás totál tönkretenné a bőröm :S

Jó lenne, ha csak kesztyűt kéne használnom.



2014. máj. 15. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ápolók is egyszer használatos kesztyűben dolgoznak.

Én meg a latexre vagyok allergiás. Kész rémálom a vinyl kesztyűk beszerzése.

2014. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Röntgen asszisztens vagyok, és szintén ekcémás. Sokszor kesztyű ellenére is fertőtlenítek utána, pláne ha olyan állapotban volt a beteg.. Én is vynil kesztyűt használok, mert a latexestől még brutálabban kijön. És igaza van az előzőnek, nekem kellett rohangálni érte, mert a főnővér kb. lesz.rta hogy nekem nem jó a másik. Úgyhogy megvettem, és hoztam vittem magammal, mert a drága kollegáknak hiába mondtam el milliószor, hogy ne azt használják, mert nekik mindegy, nekem meg lerohad a kezem, akkoris ami kéznél volt, abból vettek. A fertőtlenítést nem tudod elkerülni. Annyit tehetsz, hogy minden sima kézmosás és fertőtlenítés után alaposan bekrémezed a kezed a saját kencéddel, próbálod elkerülni hogy kiszáradjon ( száraz bőrön támad jobban ez a mocsok ekcéma). Vagy más szakmát választasz.
2014. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs "vagy"... A kézfertőtlenítés szabálya vonatkozik kesztyűhúzás előttre és utánra is! Higiénés kézfertőtlenítést mindig kell csinálni akkor is, mielőtt és miután a beteghez/beteg környezetéhez (a beteg 2 méteres környéke) nyúlunk (ez alkoholbázisú kézfertőtlenítőszer pl. Sterillium, 1 perc a hatóideje, nem kell lemosni). Kézmosást beavatkozások előtt, illetve makroszkópos szennyeződés esetén (pl. vér, testváladék) kell végezni, illetve bizonyos fertőző betegségeknél (pl. Clostridium difficile), melyeket nem hatástalanít az alkoholos kézfertőtlenítő önmagában.

Mindegyik készítményből lehet beszerezni olyat, amit pl. a te bőröd jobban tolerál, ha rendes a főnővéred, akkor olyat fog neked rendelni,(az enyém ilyen).

Szóval olyan nincs hogy csak kesztyűt kell használnod. A legtöbb fertőzést az viheti át egyik betegről a másikra, aki a legtöbbet érintkezik a betegekkel, ez pedig általában a nővérkék és az orvos. Ezért fontos tisztában lenni a fertőtlenítés szabályaival és a fertőzések lefolyásával stb.

2014. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Sajnos az 5 fázisú fertőtlenítést nem kerülheted el...ez egy teljesen alap dolog, ami nem csak a beteg, hanem a te és a környezet egészségét is szolgálja!
2014. máj. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ezek szerint vannak olyan fertőtlenítő eszközök, amelyektől nem fog úgymond lerohadni a kezem :)
2014. máj. 27. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!