Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor járahtott le a TB-m?

Mikor járahtott le a TB-m?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő lenne.

18 éves vagyok. Tőltöttem tavaly junius 6-dikán.

Tehát a mostani évben már nem voltam tanköteles.

Nem is jártam be egész évben.

A diák igazolványomra nem kaptam új matricát, mivel akkor sem voltam ott.

Most nem rég elmentem korházba ahol közölték megszűnt, lejárt a TB-m.

Na de nem jött semmien papír sehonnan. Tehát sem sulitól hogy kirúgtak, sem sehonnan.

Kaptam a családit is végig eddig.

Most pedig olvasgattam hogy vissza fogják követeleni. De nem is voltam dokinál meg sehol.

Amint tudok bemegyek a NAVba.

De félek megbüntetnek.

Semmien munkám nincs, nem is volt. Nem tudom miből fizetném ki.

Most rá írtam az osztály főnökre majd csak reggel fog szerintem válaszolni. Azt kérdeztem tőle hogy mikor rúgtak ki, mikor szűnt meg a jogviszonyom az intézménnyel. Majd azt még ide írom ha meglesz.

Mire számítsak?

Olyan ideges vagyok nem tudok aludni :/



2014. máj. 29. 00:40
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:
58%

A legfontosabb itt a diákod érvényessége. A lejárta után még 45 napig biztosított vagy.

Egyből be kellett volna menned a NAV-hoz, és jelezni, hogy magadnak akarod fizetni a TB-t ezután. Ezen utólag már kár keseregni, de te is írtad, 18 elmúltál, felnőtt vagy, neked kell a dolgok után nézned, nem fogja az állam "kinyalni a segged".

Fontos lenne minél hamarabb bemenned a NAV-hoz, mert az elmaradásod természetesen kamatostól fogják követelni, sőt be is hajtani rajtad. Amit tehetsz ezen túl, hogy az önkormányzatot megkéred, fizessék helyetted az elkövetkezendőkben, ezt egy évig megtehetik, ha van rá keret, illetve a NAV-hoz is adsz be méltányossági kérelmet, hogy emgedjék el a tartozásod vagy mérsékeljék.

2014. máj. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor menjek a NAV-ba és csapjak az asztalra,hogy nem fizettem a tb-t? (Egyáltalán nem is használtam)

A méltányosági kérelmet hogy kell csinálnom? Rögtön mondjam, hogy én adni akarok be egy ilyet?

Mennyi esélyt látsz erre, hogy elengednék?

Utánna menjek az önkormányzatba?

Nem várom el hogy kinyalják, de rajtam ne követeljenek semmit úgy hogy nem vettem igénybe és nincs jövedelmem.

Akkor októbertól akarnák behajtani kamattal együtt a havi 6K-összeget?

Ilyen körülmények között csak elengedik.

Mivel én már "külön" ember vagyok nem számít ide a szüleim jövedelme ergo mindig ott vagyok hogy jövedelem nélkül.

2014. máj. 29. 01:08
 3/11 anonim ***** válasza:

A törvény nem tudása nem ment fel a kötelességed alól.


Előtted az internet, és egymillió téma foglalkozik azzal, hogy a TB-t mindenkinek fizetni kell. Ha tanulóköteles vagy akkor az iskola fizeti helyetted. Ha dolgozol, akkor a fizetésedből vonják, a cég elintézi. Ha nincs munkád, nem vagy diák akkor magadnak kell fizetni. Mindenkinek fizetni kell.

2014. máj. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:

Magyarországon nem így működik a rendszer, ahogy azt elképzeled. Én sem használtam az elmúlt pár évben, de holnap jöhet egy baleset, amikor lehet el kell rajtam végezni egy műtétet.


Tételezzük fel, hogy nem átalánydíjat fizet mindenki, hanem saját magának azt, amit igénybe vett. Bár nem tudom, mit csináltak veled most a kórházban, de azt garantálom, hogy ha azt a számlát kellene kifizetned így hirtelen, akkor még jobban összefosnád magad. Főleg így 18 éves fejjel, 0 jövedelemmel. Jóval több lenne attól is, amit elviekben be kellett volna fizetned eddigre. A többi ember meghitelezte neked a kezelésed, te meg majd az elkövetkező 50 évben visszafizeted a társadalomnak. Legalábbis elvi szinten.

Most mondtad, hogy voltál kórházban, ahol gondolom el is láttak. Akkor mit ne követeljenek rajtad? Egyáltalán örülj, hogy létezik kórház, mert ez alapján azt se lenne miből fenttartani. A boltban is mondd meg, hogy nem akarsz áfát fizetni, mert te nem akarsz közvilágítást az utcára meg aszfaltot sem. Majd ha szükséged lesz rá, akkor adsz rá pénzt, de akkor persze legyen izibe'. Egészségügyes példánál maradva, odaadod a pénzt, aztán a műtét előtt megmondják, hogy bocsi, idő kell míg kiképezzük az orvosod, felhúzzuk a kórházat, megrendeljük a berendezéseket.

Látod? Ezeket valaki már neked mind meghitelezte, a TB-ddel ezt fizeted vissza. Ha nem is közvetlenül nekik, hanem a gyerekeidnek, unokáidnak.


Nem akarlak itt dorgálni, csak már felnőtt ember vagy, egy kis bölcsebb gondolkodás sosem árt.


Igen, mindenképp menj el a NAV-hoz, de nem asztalt csapkodva, hanem rohadtul bűnbánó fejjel.


Hogy kapsz-e kedvezményt vagy sem, azt nem tudom, egyéni elbírálás van, azt pedig nem tudhatjuk, hogy éppen milyen direktíva van megszabva. Mindenesetre a fiatalságod, munkanélküliséged, tájékozatlanságod jó pontot jelenthet.


Az önkormányzathoz azért menj be, hogy az ezután jövő csekkeidet ne kelljen fizetned egy darabig, amíg nem találsz valami munkát.


Hogy mikor járt le, azt neked kell tudni, de ügyfélkapun is meg tudod elvileg nézni, hogy mennyi tartozásod van.

2014. máj. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oké, értem én mostmár, nem is ez itt a kérdés.

Hanem a miből behajtás és a vissza menõleg kifizetés elengedése.

Ha fizetem mindig és sosincs bajom akkor hová megy ez a pénz?

Azt hittem eddig az én tb-met apa fizetéséből fogták le.

2014. máj. 29. 01:37
 6/11 A kérdező kommentje:

Korpásodok és a fejbőröm vizsgálták meg. Semmi kóros nem volt, nem írtak fel semmit. Azt mondták az még igyenes (első)

Redben akkor megpróbálom.

De sajnos csak később tudok menni ha a szüleimnek lesz pénze akkor bevisznek. 2-3dika nem tudom.

2014. máj. 29. 01:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Ügyfél kapu? Ez valami internetes oldal? Belinkelnéd?
2014. máj. 29. 01:48
 8/11 anonim ***** válasza:
En olvastam valahol,hogy valakinek ket ev utan kuldtek egy 160 ezer forintos csekket. De en is ugy tudom,hogy muszaj fizetni,elobb-utobb ugyis jon a csekk,hiaba nem voltal az ido alatt egyszer sem korhazban. Ez, nem ide tartozik,de megis mit akarsz az elettol ha,se dolgozni nem akarsz,se iskolaba jarni ? 18 eves vagy,ha meg jo esetben van egy erettsegid is,a mai vilagban, az meg egy takaritoi allashoz se eleg !
2014. máj. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 reptoid ***** válasza:

Ha fizeted mindig és sosincs semmi bajod - halálodig -, akkor elvileg nettó befizető vagy, elvileg rosszul jársz. Gyakorlatilag viszont fejleszted az egészségügyet, megkaphatsz (sőt már meg is kaptál) plusz védőoltásokat, a szűrővizsgálatok még hatásosabbak lehetnek, így aztán összességében tovább élsz egészségesen. Ezért nagyon sokan rengeteg pénzt hajlandóak lennének fizetni. Mindennek van hozadéka.


Apukád is fizette eddig a TB-d, de csak annyira, mint bárki más az országban. Holnap kimész az utcára, és mindenkit szeretni fogsz, úgy nézel az országra, mint egy nagy családra :D De a viccet félretéve a koncepció nagyjából ez, hogy nem csak magunkért, hanem egymásért is teszünk valamit.


Azért a gugliba ne legyél lusta beütni, hogy ügyfélkapu, de azt most úgysem tudnád használni, okmányirodában kell igényelni személyesen. Később pedig egy csomó dolgot el tudsz intézni rajta anélkül, hogy személyesen meg kellene jelenned.

2014. máj. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly járt le a TB-m(januárban) és most pirosodtam be, ugyanúgy elláttak a kórházba csak aláírattak velem egy papírt.A NAV-tól most jött levelem, hogy mostantól magam után kell majd fizetnem a TB-t.Visszamenőleg nem fogják kérni, legalábbis tőlem nem kérték és a kórházban is azt mondták hogy visszamenőleg nem kell majd fizetnem.Egyébként fontos megemlítenem, hogy ha bejelentkezel a munkaügyibe mint regisztrált munkanélküli akkor az önkormányzattól igényelheted, hogy egy évig fizessék helyetted a TB-t.Ne tojj be nem fognak karóra húzni mert nem fizetted:)
2014. máj. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!