Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógytornász adhat be muszkulá...

Gyógytornász adhat be muszkuláris injekciót?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy gyógytornász végzettséggel beadhat-e valaki muszkuláris injekciót, mikor az alapképzés nem tartalmazza ezt a gyakorlatot.
2014. jún. 8. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2014. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy abszolút laikus vagyok és egy e.ü.dolgozó megkért, adjam be neki az injekciót. Sok vacilálás után megtettem, de majd elájultam.
2014. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem adhatunk! Semmilyen invazív ellátást nem végezhetünk.Erre van a nővér és az orvos.
2014. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 12. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
ELVILEG adhat, mert az "ápolás és betegellátás szak" miatt ELVILEG tanulniuk és gyakorolniuk kellene (legalábbis itt a Semmelweisen ez van). Aztán, hogy a gyakorlatban mi a helyzet, az más kérdés :D Mi védőnőként (ami ráadásul nem is ezen szak, hanem az "egészségügyi gondozás és prevenció szak"-on belül van) simán meg lettünk kérve kórházi gyakorlaton, hogy adjunk muscularis, subcutan, intracutan injekciót, egyedül vénába nem szúrtunk (engedték volna, de azt mindenki megtagadta kb, mert még annyira sem tanultunk ilyet, mint a gyógytornászok).
2014. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!