Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 21 évesen időnként jelentkező,...

21 évesen időnként jelentkező, néhány napig tartó intenzív derékfájdalommal, ami kisugárzik a lábba is, tud valamit kezdeni az orvos?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 03:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen az a szakmája.

A jelek alapján pl. csigolya környéki problémára gyanakodhat.

2014. jún. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak meg kell találni az okát. Nekem ugyanilyen tünettel gerincsérvem volt. Mindenképp ragaszkodnod kellene egy CT vizsgálathoz(háziorvos-ideggyógyász). Azután velem egy jó gyógytornász (McKenzie gyógytorna)szinte csodát tett.
2014. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Igazán feltehetően nemigen. Csökkenteni kell a testsúlyt, gyógytornát kell végezni, nem szabad nagy súlyt emelni ill. ott van még a gerincnyújtó pad.
2014. jún. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
még mielõtt elkezdenéd az orvostól orvosig mászkálást, elõbb keress fel egy manualterapeutát.
2014. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3, mire alapozod ezt? Legegyszerűbb esetben egy szimpla idegbecsípődés történt, amit akár egy gyógymasszőr is kikezelhet. Miért kell a kérdeződ riogatni?
2014. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nincs túlsúlyom, majdhogynem híznom kellene. Néhány éve már fennáll a probléma, csak nem tartottam eddig olyan súlyosnak, hogy orvost keressek fel miatta, azt hittem mindig, hogy csak túlerőltettem.

Viszont mostanában egyre gyakrabban jön elő, de még mindig spontán elmúlik, ha pihentetem.

Akkor nem csinálok bolhából elefántot, nem fog hülyének nézni az orvos, hogy minek megyek ezzel hozzá?

Az sem baj, ha épp tünetmentesen megyek?

Igazából csak azért félek, mert túl fiatal vagyok, nem akarok 30 éves koromra állandó derékfájdalommal élni.

2014. jún. 12. 07:58
 7/9 anonim ***** válasza:

A krónikus fájdalom nem apróság, az orvos is tudja, hogy mennyire meg tudja keseríteni az ember életét. Nem fog hülyének nézni, ne aggódj.

Az meg, hogy mit tud vele kezdeni, attól függ, mi a baj. Lehet, hogy 1-2 csigolyaíved nem záródott rendesen (ez nagyon gyakori rendellenesség, sokszor semmi problémát nem okoz, véletlen veszik észre). Ezzel pl. sok mindent nem tud kezdeni, csak fájdalomcsillapítás, pihentetés.

De lehet olyan probléma is, ami megoldható.

Mindenesetre nem árt utánanézni, hogy mi okozza.

2014. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor holnap el is megyek a háziorvoshoz.
2014. jún. 12. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:
be fog utalni röntgenre, esetleg felír valamit, de ha nem segít menj manualterapeutához.
2014. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!