Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Alvásambulancián felnőtt...

Alvásambulancián felnőtt embereknél mit és hogy vizsgálnak?

Figyelt kérdés

21évesen van sok megmagyarázatlan egészségügyi problem, többek közt hogy mindíg fáradt vagyok, fiatalkorban nem jellemző tünetek, rohadt monoklis vagyok,fejfájás,fényérzékenység,nehéz végtagok, sokszor durván kirajzoldnak az erek kezeimen/lábaimon(közben a vérnyomás 120-normális)...


Aztán valaki említette hogy egy ismerősének itt találták meg hogy alvás közben rosszul vesz levegőt és az megoldotta neki a problémáit, mondták én is elmehetnék..


Szóval aki volt itt, mit vizsgálnak ilyen esetben? Egyszer ottalszol, valamit rádkötnek közben és valami adatokat gyűjt miközben alszol?



2014. jún. 24. 02:16
 1/1 Mari53 válasza:

A Honvéd Kórházba van ilyen (én ott voltam) este kell bemenni alvásvizsgálatra. Mindenféle drótokat kötnek rád (kezedre, lábadra, fejedre) és azzal kell aludni. Ezen keresztül figyelik, hogy mit csinálsz éjszaka. Milyen mélyen alszol, hányszor ébredsz fel stb.Itt tudják kimutatni, hogy van-e légzési apnoé. Nekem azt mondták, hogy az olyan, hogy álmában az ember elfelejt levegőt venni és jobb esetben arra ébred fel, rosszabb esetben

megfulladhat. Akinek ezt állapítják meg, annak adnak éjszakára lélegeztető gépet.Nekem nem ez volt. Azt nem tudták kideríteni, hogy miért ébredek fel másfél-két óránként.Azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, adtak jó erős altatót és részükről el volt intézve a dolog.

2014. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!