Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyerekorvos nem akarja...

A gyerekorvos nem akarja odaadni a betegkartonomat azzal a kifogással, hogy nem adhatja a kezembe. Van ilyen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha átjelentkezéshez kéne, akkor mostanában az a szokás, hogy ő maga küldi át az új orvosnak/felnőttorvosnak. De egyébként azt kétlem, hogy ne lenne jogod látni a saját kartonod.
2014. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Mivel hivatalos dokumentum és nincs belőle másolat ezért nem adhatja oda, mert ha eltűnik akkor gyakorlatilag az összes orvosi dokumentum eltűnik ami 18 éves korodig készült rólad. Ezért őt pl börtönbe is csukhatják.
2014. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony! Csak ilyen van.

Ha orvost akarsz váltani, akkor jelentkezz az új dokinál, ő fogja kikérni az eredeti kartonodat a régitől.

2014. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

de ezzel az erővel az oltási kis könyv sem lehetne nálam mert az is hivatalos dokumentum és a kartonból az adatok sem tudnak eltűnni mert azok benne vannak a gépben..

2014. jún. 25. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem volt mindig számítógép és a régebbi adatok nincsenek a gépen. Az oltási könyv adatai viszont még ezer helyen megvannak, pl a védőnőnél is az iskolában is ahova járták, tehát több helyről is pótolható.

Orvosi papírok viszont nem.

Egyébként hozzátenném, hogy a törvény szerint látni sincsen jogod, mert lehetnek benne orvosi feljegyzések is rólad és a törvény szerint ha az orvos nem járul hozzá akkor nem láthatod.

2014. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok...úgyhogy szerintem 18 éve már voltak számítógépek..de ha nem is voltak valamikor be kellett vinni a gépbe mert akkor most se tudná átküldeni a felnőtt orvosnak..és amit kaptam a felnőtt orvostól betegkartont akkor azt hogy kaphattam meg.Szóval nem értem ezt az egészet,mert nem titkosak ezek a feljegyzések,olyan információt meg amúgy sem írhat bele amit köt az orvosi titoktartás..most nem kötekedni akarok csak szerettem volna megtudni hogy van ilyen de a válaszok alapján nem jutottam sokkal előrébb..most szűnik meg az orvosom és át kell mennem másikhoz de ide nem lett elküldve a gyerekkori kartonom és azt mondták hogy kérjem el a gyerekorvostól,de ugye ő nem adja oda pedig a bátyám is még pár éve megkapta..
2014. jún. 25. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!