Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet kórházba kerülni...

Hogy lehet kórházba kerülni Anorexiával?

Figyelt kérdés

Augusztusban leszek 18.

Lány vagyok.

Scoliosis betegségem van (súlyos gerincferdülés) ami miatt 158 cm vagyok, de egyébként 15-20cm-rel magasabb lennék.

46 kg voltam június 13-án azaz 2 hete, de állítólag fogytam. (pár hónapja még 55kg voltam)

Szeretnék lefogyni még 10 kg-t mert még így is kövér vagyok. Büntudattal teli étkezem, naponta maximum 2x, keveset, és tornázom.

Pszichiáterhez már járok 4 éve, szedek Floxetet és Ataraxot, de nem jók.

Amúgy depresszióval kezelnek.

Az étkezési problémáimat nem veszik figyelembe, szerintük csak eljátszom, hogy anorexiás vagyok mert több figyelmet szeretnék. Még a múltheti zárójelentésembe is azt írták bele hogy manipulálni akarom öket. Ezek meg vannak teljesen hibbanva? o.O

Miért akarnék én beteg lenni?

Én szimplán csak vékony akarok lenni és hogy ne legyek pasik számára kívánatos a szexualitás terén.

Akkor most mit tegyek?

Folytassam addig amíg meg nem halok, vagy egyböl legyek öngyilkos? Mert elegem van abból, hogy nem elég, hogy megeröszakoltak, többször, többen is, elhunyt / elhagyott majdnem az összes rokonom, csak anyukám, nevelöapám (és az ö szülei + 2 bátyja) és a keresztszüleim maradtak nekem, volt egy BFF-EM de benne is csalódtam tehát barátaim nincsenek. Nincs alkarom, a könyökömböl jön egyböl a csuklóm és 3-3 ujjam van. Amiröl viszont én tehetek mert éveken keresztül szétdrogoztam az agyam (herbal fü) meg alkohol csak 8 osztályom van... már bánom hogy lógtam.stb stb.

De a pszichiáterek szerint csak manipulálok, meg figyelemfelhívok ...mert unatkozok nincs semmi bajom csak nincs jobb dolgom és nekem ez a szórakoztató ...

Hát persze, nagyon jó mulatság ez az egész mizéria, ami évek óta zajlik, nem mondom ...

Mi több a hangok, amik kritizálnak, a szellemek és egyéb látomások is "tök viccesek "...

Mit tegyek hogy higgyenek nekem?

Vagy azt akarják elérni hogy felkössem magam végre mert nekik igazából nem is a gyógyítás, hanem a pokolba taszítás a céljuk? Ha igen, csak mondják meg hogy öljem meg magam és megteszem.


2014. jún. 27. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem jó pszichiáterhez jársz. Nem tudnál átmenni máshova?
2014. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is válts pszichiátert, de sürgősen.

A súlyod amúgy a magasságodhoz annyira talán még nem gáz, ha tovább fogysz, akkor előbb-utóbb mindenképpen a kórházban fogsz kikötni. Amit leírsz, az nem anorexiának hangzik, azt nem szokták ennyire szárazon megindokolni ("hogy ne legyek a pasik számára kívánatos"), ezek szerint ugyanis te pontosan látod a testedet, hogy túl vékony. Az igazi anorexiások azt látják, hogy annyira undorítóan kövérek, hogy amiatt fogynak, hogy majd "szépek" legyenek. Ez nem azt jelenti, hogy nem nagyon súlyos a problémád, csak azt, hogy valószínűleg nem anorexia.

Még egyszer: másik pszichiátert ajánlok én is.

2014. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És hogyan váltsak pszichiátert ha csak ez az egy van?

2.: egyáltalán nem mondtam hogy vékony vagyok, azt mondtam, hogy vékony akarok lenni, mert még mindig kövér vagyok! Undorítóan.

2014. jún. 27. 17:31
 4/11 A kérdező kommentje:

"Szeretnék lefogyni még 10 kg-t mert még így

is kövér vagyok. "

2014. jún. 27. 17:33
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy rendesek vagytok, köszönöm, hogy próbáltok tanácsot adni. Csak sajnos az orvosváltás nem kivitelezhetö. (föleg hogy még nem vagyok 18.)

Amúgy leírom még 1x: megeröszakoltak, ezért nem akarok nöies lenni, kislányos, csontsovány alkatot akarok. Ezért fogyókúrázok. Mert szép vékony akarok lenni, modell,jólelkü tinilányok példaképe, de pasik félelme, a rendes pasik félelme, hogy ne törjenek össze. Szexorientált pasik hányingere "nincs rajta mit fogni, inkább nem fekszem le vele pedig egyébként szép. " Ezt akarom hogy mondják a hátam mögött.

2014. jún. 27. 17:41
 6/11 anonim ***** válasza:

"kislányos, csontsovány alkatot akarok"

erről van szó. Az anorexiások nem tudják, hogy ők soványak. Pontosan erről beszélek. Te tudod magadról. Tökéletes testképed van, pontosan úgy látod a testedet, amilyen. És pláne: kórházba akarsz vele kerülni, míg egy átlagos anorexiás azt se látja be, hogy beteg, még amikor éppen belehal, akkor sem.


Ne haragudj, de szerintem agyból tudod, hogy hogy kell egy anorexiásnak viselkednie, és megpróbálod reprodukálni, de nekem se hihető. Még egyszer mondom, hogy ezzel nem kicsinyíteni akarom a problémádat, sőt - tuti biztos vagyok benne, hogy nagyon nagy. Borzasztóan sajnálom az erőszakokat is, de szerintem ami megvan már neked, az bőven elég hatalmas probléma ahhoz, hogy ne kelljen mellé csinálni újat...

2014. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nemhogy örülnének az emberek hogy van, akinek van betegségtudata....merthogy nem "kötelezö " letagadni ... van, aki gyógyulni akar, nem csak "hisztizni " ez ekkora baj? ...de akkor mondjátok meg hogyan öljem meg magam és megteszem ... s csak. azért nem káromkodok, hogy ne tiltsanak le a moderátorok ...
2014. jún. 27. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:

A mai pasiknak épphogy a soványabb nők jönnek be, ha csak megnézed a modelleket, mint soványak, a csapból is a "hogyan legyünk vékonyak" folyik.

Nagyobb eséllyel nem leszel kívánatos 100 kilósan, mint 30 kilósan - pontosabban kevesebb ember számára kívánatos egy hájas nő, mint egy kislányos, vékony nő.

Kórházba jársz szakrendelésre TB alapon? Mindenhol több orvosnak van szakrendelése, miért nem tudsz váltani? Gondolom külön van gyermekpszichiáter, mennyire vagy még 18-tól? Talán meg lehetne beszélni mással is, esetleg próbálj magánrendelésre menni.

2014. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válasz - talán a leggyorsabb a Sürgősségin keresztül, ha ezeket ott elmondod biztos hívnak hozzád pszichiátert konzíliumba, aki - pláne ha önként is be akarsz feküdni - felvesz osztályra. Nem feltétlenül anorexia miatt, súlyosabb esetben azzal nem is a pszichiátriára szoktak kerülni az emberek hanem belgyógyászati osztályokra.
2014. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De a kövérek undorítóak (bocsánat, ha valakit ezzel megsértek. ) én szép akarok lenni, de egyben a férfiak számára nem szexi. Egyáltalán nem vagyok sovány, undorító dagadt disznó vagyok. Na mindegy, ma nem ettem, csak 2 ham-let puffasztott rizst, 10gram margarinnal, ennyi. Holnap egy falatot se fogok enni, éhezni, koplalni fogok. És nem akarok kórházba kerülni, félreértetted a kérdést. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy hogy szoktak az emberek kórházba kerülni anorexiával. Illetve, még az is érdekelne, ha esetleg valaki tudja, hogy ha nem hajlandó a pszichiáterem gyógyszert váltani, mit tudok tenni? Tényleg csak az a megoldás, ha felkötöm magam?
2014. jún. 29. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!