Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kit ajánlanátok kivizsgálásra?...

Kit ajánlanátok kivizsgálásra? Milyen orvoshoz forduljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég komplex problémám van, egyre elsúlyosbodott és hol egyik, hol másik tünet durvul el. Kb. 6-8 hónapja kezdődött, erősen terhesség-szerű volt, mindenképpen hormonális problémának gondoltam, de mostanában a gasztroeneterológiai tünetek durvultak be. Először a szagok kezdtek zavarni, undorodtam ételektől, el-elkapott az émelygés, fogytam több, mint 10%ot a súlyomból (6,5-8 kilót a 62 kilóból), majd visszaszedtem, mert a hányingernek nem volt köze ahhoz, hogy eszek-e, vagy sem, magamba tömtem egy kis kaját, ha nehezen ment, akkor is. Ahogy a súlyom visszaszedtem, jobban lettem. A menstruációm olyan, mint kis tinikoromban, 2 napig van meg (18 éves korom óta megszakításokkal fogamzásgátlót szedek, 5-6 napos, alig fájdalmas ciklusom szokott lenni mellette), a menstruációim alatt hihetetlen hányingerem van és nem normális időkben is (miközben szedem a gyógyszerem) volt, h véreztem (csak rózsaszínes elég vizes vér volt), mellé durva görcsök és erős hányinger. Sokszor szédülök és a mellbimbóm is időről-időre begyullad. Sokszor szökik fel a hőm is, nem durván, csak 37,4 körülre. A fejem is gyakran fáj migrénszerűen. Fontos lehet még, hogy a fogorvosom szerint Sjögren szindrómám van, ami csak annyit jelent, hogy nincs nyálam, folyton náthás betegségeket szedek össze és kb. műkönnyön élek, mert sokszor egyáltalán nincs "kenése" a szememnek.

Nagyon sokszor van székrekedésem is, a súlyom kb 4 hónapja tartom 62 kilón, ami nekem megfelelő súly.

A tünetek akkor kezdődtek, amikor összeköltöztem a vőlegényemmel, egy erős allergiával kezdődött minden a teljes testem beborították a kiütések, amik 2 hétig voltak rajtam, az antihisztamin is alig hatott. Utána fogytam le hirtelen és onnantól nem normális a ciklusom sem. Lehetséges, hogy pszichológust kellene felkeresnem? Az otthonról elköltözés jelentett ekkora stresszt, csak nem tudatos szinten? Volt sok egyéb stressztényező is, de minden akkor kezdődött, amikor elköltöztem otthonról. 25 éves nő vagyok és bevallom, nagyon nehéz (volt) az elszakadás, nagyon klassz nagy családunk van, 3 tesóm, ...A tüneteim pedig még sokkal rosszabbak lettek aznap, amikor elutaztam egy konferenciára egyedül. Lehet tényleg ennyire erős testi tünete, ha elnyomott stresszről van szó?

Voltam endokrinológusnál, aki nem vizsgál meg, szerinte nem rá tartozik, a nőgyógyászom csak annyit mondott, hogy nem vagyok terhes. Ti milyen dokihoz mennétek el a helyemben? Gasztroenetrológushoz menjek? Pszichológushoz? Másik endokrinológushoz? Másik nőgyógyászhoz?

Pécsi vagyok, ha tud valaki kifejezetten egy adott orvost ajánlani, annak még jobban örülnék!

Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok minden hozzászólásért!


2014. jún. 30. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha valóban Sjögrened van, azt kezeltetni kellene a megfelelő szakemberrel.

Másrészt sem autoimmun betegség, sem migrén mellett nem kifejezetten ajánlott a fogamzásgátló szedése.

Én első körben lehet azt hagynám el, hátha a tünetek egy részét a tabi okozza.

Ha úgy érzed, hogy pszichés eredetű (ami lehetséges, hiszen elég sokféle tüneted van), akkor pszichológushoz menj.

2014. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben kórházba kerültem. Kiderült, hogy a konferencián Salmonellát szedtem össze. Több hétig volt bennem, ami miatt olyan káliumhiányom lett, ami komoly szívproblémákat okozott, ilyen gyorsan még nem láttak el sürgősségin, 30 mp alatt már EKGra voltam kötve és 3 orvos vett körül. Persze befektettek és a kórházban kiderítették, hogy a pajzsmirigyemmel nincsenek rendben a dolgok, így bár az endokrinológus korábban nem foglalkozott velem, kaptam beutalót egy újabb kivizsgálásra, ezúttal máshoz.

Sajnos a gasztroenterológiát és a tükrözést sem úszom meg, mert a Salmonella normálisan eltűnik ennyi idő alatt és katéteres szívműtétre is előjegyeztek. A nőgyógyászom felírt másik fogamzásgátlót. Karácsonyra remélem, összeraknak. :)

2014. szept. 1. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!