Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kötelező a betegbiztosít...

Miért kötelező a betegbiztosítás? Szerintetek nem csak lehúzás?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy se én, se sokan mások 10 év alatt 1x sem járnak orvosnál, nem isznak, nem dohányoznak, viszont sportolnak, egészségesen táplálkoznak, stb. Miért nem lehet azt mondani, hogy köszönöm, de nem kérek a hazai egészségügy szolgáltatásaiból, ha majd lesz valami bajom, kezeltetem magam a saját költségemen?!

2014. júl. 2. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Lehetnek olyan súlyos betegségek, vagy balesetek hirtelen, amiknek a kezelése milliókba kerül, annyit 10 év alatt sem fizetsz be járulékként, viszont akkor honnan lenne pár milliód a kezelésre?
2014. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

mert az allam nem hulye, es ha egyszer kapsz valami daganatos betegseget, aminek milliokba kerulne a kikezelese? Akkor persze csak sirna az egyszeri ember mint a furdonek az o fehermaju leanya, hogy ne hagyjak meghalni.


Meg az autokra is kotelezo a biztositas, pedig egy ember azert tobb mint egy auto.

2014. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy nagyon éretlen ember buta kérdése.
2014. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Így van. Azért kötelező, mert társadalmi szolidaritáson alapul. Te szerencsés vagy, hogyha megengedheted magadnak, hogy ha mondjuk véletlenül rákot kapsz, akkor kifizess 10 milliót a kezelésre, de mások esetleg nem ilyen szerencsés társadalmi helyzetűek, és ez elismerten nem feltétlenül az ő hibájuk. Ráadásul gondolj arra is, hogy öregek (=nyugdíjból élők) könnyebben lesznek súlyos betegek, ők mégannyira se tudnák kifizetni a horribilis pénzeket a kezelésükért. Ezért a társadalombiztosítás úgy épül fel, hogy mindenki fizet, és amikor beteg leszel, megkapod a kezelést "mindenki" pénzéből.

Az más kérdés, hogy ami szolgáltatást kapunk érte, az milyen minőségű, és hogy a zsákba befolyó pénzek fele bizony ilyen-olyan lyukakon ki is folyik, de ettől függetlenül a társadalombiztosítás a társadalmunkat irányító sajnos igen kevés felelősségteljes gondolat egyike szerintem.

2014. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Talán még mindig ez a legolcsóbb
2014. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Vagy pl. ha kificamodik a bokád véletlenül, olyankor csak jó, hogy el tudsz menni általános sebészetre és

nem kell hónapokat várni a várólista miatt

2014. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy baj, hogy lehet kötni, de lehessen az állam szuper gondoskodását elutasítani is! Vállalnám ennek az esetleges szörnyű kockázatait. Bruttó lehúzás a kötelező minden egészséges életmódot folytató ember számára, amit meg esetleges bokaficam-kezelésre kapnánk, azt inkább magánrendelésen, pls! Sokan vállalnák annak a kockázatát, hogy ha rákosak lesznek, és esetleg nem tudják fizetni a gyógykezelést -ami ugye nálunk olyan sokat ér, olyan biztos forrása a gyógyulásnak!-, talán jól megszívták és belehalnak. Én vállalnám. Miért? Mert hiszem, hogy így járnék jobban.
2014. júl. 2. 10:38
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, te még mindig nem érted: itt nem az a kérdés, hogy te, a (hozzászólásod alapján) gazdag ember, bevállalnád-e.


Ha a gazdag emberek kiszállhatnának, akkor a rosszabb körülmények között élőknek vagy kereset nélkülieknek nem jutna ellátás. Ennyi az egész. Ezért kötelező benne lenned.

2014. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Ez az egész rendszer csak úgy fenntartható - és egyre inkább már úgy sem -, hogyha mindenki benne van. Pont azért, mert az egyén befizetései nem fedezik a gyógyításának a költségeit. Mások befizetései is kellenek hozzá. Ezért általános ez a kötelezettség. De cserébe te is megkapod ugyanazt a szolgáltatást, amit mindenki más.
2014. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Biztosan én vagyok rossz ember, de nem bánnám, ha azoknak a mindig részeg, dohányzó hajléktalanoknak nem fizetnék a tüdőrák kezelését állami pénzekből, vagyis adóból! Mert nekik is van betegbiztosításuk, ezt ugye tudjátok!


Köszi az eddigi hozzászólásokat, kiderült, ami érdekelt: ez tényleg lehúzás sokaknak, csak arról van szó, hogy jó képet is kéne vágnunk hozzá!

2014. júl. 2. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!