Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyar gyógyszerrecept, vény...

Magyar gyógyszerrecept, vény EU-ban történő kiváltásával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi mennyire fogadják el a külföldi recepteket, kell e számítani fennakadásra, esetleg elutasításra, bármiféle akadékoskodásra. Valamint attól aki váltott ki sikeresen gyógyszert így még egyéb dolgot is kérdeznék.

2014. júl. 31. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer csináltunk ilyet, gyógyszerfutárral, mert itthon nem árulják azt ami kellett. Semmi fennakadás, probléma nem volt, de ugye ők ezzel foglalkoznak, tehát nem csak beestünk egy patikába ahol senki nem érti mit mond a másik.
2014. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavasszal egy ismerősünknek váltottunk ki itt Magyarországon valami fénymásolt, papírfecnire nyomtatott román receptet. Ha itt elfogadták azt a valamit, akkor a magyar receptet pláne elfogadják külföldön. :)
2014. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalataitokat. Sajnos nekem a gyógyszerfutár nem hozza be, mindet megkérdeztem akit a neten találtam, mert a hatóanyag olyan, hogy nem foglalkoznak vele. Romániában lehet kapni a gyógyszert, ott meg egy patikus úgy nyilatkozott az ismerősömnek, őt nem érdekli semmilyen uniós jogszabály, ő bizony csak a román zöld receptet fogadja el. Szóval nem egyszerű.
2014. júl. 31. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!