Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » OKJ-s szakmához jó a jogosítvá...

OKJ-s szakmához jó a jogosítvány megszerzéséhez kapott orvosi alkalmassági?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban csináltattam meg a jogsihoz az orvosi alkalmasságit, most pedig OKJ szakmára megyek, és ehhez szükséges az orvosi alkalmassági?


Jó-e a tavalyi alkalmassági igazolás, amely 2023. áprilisáig jó, vagy újat kell csináltatnom?



2014. aug. 4. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jártam olyan OKJ-re (egészségügyi képzés volt), ahol kellett alkalmassági, és nem fogadták el az orvosi egyetemről hozott egy éves alkalmasságimat :D

Minden szakmához meghatározott szempontokat kell figyelembe venni, ha azt akarják megmondani, alkalmas vagy-e rá. Sok olyan betegség lehet, amivel vezethetsz ugyan kocsit, de bizonyos szakmáknál kizáró oknak minősül. (pl. egy Hepatitis fertőzés, ha jól tudom, azzal lehet vezetni, de lehet, hogy nem jól tudom, szóval csak a példa kedvéért mondtam. De pl. egészségügyben biztosan nem dolgozhatsz vele)


Én épp ezért arra tippelek, kell majd új vizsgálatot csináltatnod.

2014. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, reménykedem, hogy nem kell újat csináltatnom.
2014. aug. 6. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!