Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mekkor trágya már a magyar...

Mekkor trágya már a magyar egészség ügyi ellátás? Főleg falun! Ti mit szóltok ehez?

Figyelt kérdés
Képzeljétek,egy hete folyamatosan,gyomor-felhasi fájdalmaim vannak,görcsösen,szorítóan,elviselhetetlenül fáj! Ilyen fájdalmam kb 2 hónapja is volt,akkor egy-két napig tartott, akkor elmentem az ügyeletre,ott mi volt az első kérdés? Mit evett? Felsoroltam köztük vol a káposztás tészta,na hát biztosan az miatt ég a gyomra! Monodom nem ég!! Könyörgöm, hanem iszonyatosan fáj,erre kaptam egy sz..os algopirin inektiót,és kész menjek,haza! A fájdalom persze nem múlt el az algopirintől,hanem másnap valahogy magától megszünt.Aztán most ugyen intezíven egy hete fáj.. Lemegyek a háziorvoshoz,aki amúgyse kedvel,mert néhányszor lementem,hogy rosszul vagyok nagyon gyorsan ver a szívem, csinált ekg-t 157 volt a szívverésem percenként,felírt egy pulzus csökkentő gyógyszert és haza küldött,ekkora pulzusszámmal,és beírta a kis gépébe,hogy pánik beteg vagyok,vicces mi? Persze szakorvoshoz tovább akkor sem küldött,önerőből mentem kardiológiára kivizsgáltatni magam,ahol kiderült,hogy nem vagyok szívbeteg,de pánik beteg se,egyszerűen indokolatlanul ilyen gyors a szívverésem,amire valóban kell a pulzus csökkentő gyógyszer,valamint lazább az eggyik szívbillentyűm,de legalább megnyugodhattam,hogy nem vagyok szívbeteg,de a "betegségem" neve orvosi nyelven: indookolatlan sisus tachycardia! Na szóval lementem a háziorvosomhoz,elmondtam a panaszom...megint jött volna a pszichés dumájával,mindezt úgy,hogy pszichiáter életébe nem látott engem,tehát ha javasolta volna,hogy menjek el,akkor elmegyek,és ha egy pszichiáter jelenti ki a pánikbetegséget elfogadom,de nekem egy hozzá nem értő orvos ne feltételezzen semmit rólam! Na hát annyit tett ez az igen tisztességes orvos, aki annak idején le tette az orvosi esküt is...,hogy vény nélkül kapható buscopant a fájdalom ellen,ás optacidod étkezés közben a gyomor védelmét szolgálja ezeket a gyógyszereket moondta,hogy vegyem meg! Valamint nagyon kegyesen elküldött gyomor röntgenre,ami legesleg olcsóbb,és nem sok hasznú vizsgálat,gyomor fekély gyanúja miatt,megjegyzem én a saját érdekembe szívesebben nyelném le a csövet,minthogy ilyen elavult vizsgálatra menjek el,de ez magyarország,ha az embernek nincs pénze!! Nos,ez még azért elviselhető,mert végülis elküldött megnézetni,hogy van-e gáz vagy nincs! DE amit a beutalómra írt,felháborítónak tarom,rá írta,a gyógyszerim nevét,ez természetes ezzel nincs is gond,két gyógyszert szedek egy a pulzusomra,és egy enyhe nyugtató,a szív panaszaimra (amit a háziorvos saját megítélése szerint pénik betegségre szedek) Aki pánik beteg,az most biztosan nevet napi egy szem 05mg-os frontin... vicces,tehát leírta a beutalómra a rendszeresen szedett gyógyszereimt,ez így helyes,valamint leírta a betegségeimet: pánikzavar-epizódikus-rohamokba jelentkező szorongás. Kérdezem én, milyen okból ír egy ilyen betegséget az én beutalómra? Életembe nem voltam pszichiáternél,és úgy gondolom ennek a betegségnek a megítélésére csak egy pszichiáter alkalmas,nem egy háziorvos,de ezt még valahogy elviselem,ok írja rá ha neki így jobb,de azt hogy a második betegségem elsődleges magas vérnyomás,hát ne haragudjon meg a világ életembe nem vol magas a vérnyomásomn,ezért írtam az én betegségem orvosi nyelven indokolatlan sinus tachycardia-ami annyit takar,hogy indokolatlanul gyorsan ver a szívem,Budapesten a legjobb kardiológiai intézetben,egy kardiológus professzor vizsgált,és paprom van róla,hogy ez az egy "betegségem" van, a vérnyomásom soha nem volt magas,milyen jogon írja ezt betegségként az én beutalómra? Milyen jogon van ez az én kórlapomon feltüntetve betegségként? Ezzel szerintetek elmehetek a betegjogi képviselőhöz panaszt tenni? Nagyon szeretném,ha legalább a magasvérnyomás betegséget kitörölné a kórlapomból! Nagyon köszi,hogy elolvastad de főleg köszi,hogy válaszolsz!

2014. aug. 12. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel másik háziorvost? Már régen nem ervényes, hogy a lakóhely alapján kell választani.
2014. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezen gondolkoztam én is.. de faluban lakom,melletünk van egy város egy vonatmegálló végülis nincs messze kb 30 perc sétával várakozással eggyütt,de nem tudom,hogy ott milyenek az orvosok,és milyen indokot mondjak,hogy miért szeretném őt választani,és ha az az orvos is ilyen...
2014. aug. 12. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom, mit lehetne tenni ez ellen, a normális orvosok már mind kimentek külföldre, az ember vagy kezdő ügyetlen-tudatlan orvosokat talál vagy olyat aki le se szr. Én is elkeserítőnek tartom a dolgot és sokszor tapasztaltam hasonlót.
2014. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy részben az orvosok is szalagmunkában dolgoznak már. Nem minden eseteben szűrik ki az egyedi eseteket. A másik, hogy meg van kötve a kezük. Ha indokolatlanul ír fel vizsgálatot, vagy gyógyszert akkor kapja a feketelevest.


Magánorvosnál ez máshogy megy. Ha perkálsz rögtön tudják mi lehet a baj és pikk-pakk diagnosztizálnak és kezelnek.


Próbálj másik orvoshoz menni, akinek nincsenek berögzült tévképzetei. Hátha az alaposabban kivizsgál.

2014. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Különösebben nem kell indokolni, hoyg miért keresel mást, egyszerüen nem voltál megelégedve vele - ennyi elég.
2014. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen elkeserítő,és valóban szalagmunásként dolgoznak az orvosok! Erre bezzeg nincsen több pénz,rengetegen panaszkodnak,a magyar eü-re! Nem csodálom! Némelyik orvos tényleg olyan,mint a boltban egy bunkóbb pénztáros!! Az lesz,tényleg,hogy orvost váltok,elégedetlenségem okából! Köszi mégegyszer!
2014. aug. 12. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:
(Valószínűleg) Azért diagnosztizálnak mindenféle baromságot, ami nincs, hogy az után felvehessék a pénzt az OEP-től
2014. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!