Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt a körmöm mind 2 lábamon...

Benőtt a körmöm mind 2 lábamon és nem tudom kihez foduljak esetleg orvos vagy pedikűrös eléggé fáj mind 2 lábamon és gennyedzik. Valakinek volt már esetleg? És kihez forduljak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
sebészetre menj!
2014. aug. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott kivágják vagy mitcsinálnak? És nagyon fáj?
2014. aug. 17. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne kórházi sebészetre menj, mert ott leveszik a körmöd! Ha teheted keress fel egy magán lézersebészt! Ő csak lézerrel kivágja a benőtt részt es megmarad a körmöd és soha többé nem nő be. Tapasztalatból írom.

Egyik lábamat 6 éve, másikat 2 éve csináltattam meg. Azóta sincs semmi gond vele!

2014. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ez fájdalmatlan? :)
2014. aug. 18. 00:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Helyileg érzéstelenítik el. Ami azt jelenti, hogy lidokainos injekciót szúrnak az érintett helyre. Pont úgy, mint a fogászaton.

Semmit sem érzel majd, kb. 10 perc alatt kész is lesz. :)

1 hónap alatt teljesen rendbe jön. De úgyis elmondanak majd mindent.

Megéri hidd el! Igaz nem olcsó, de örökké tart, és a körmöd is megmarad.

Nekem 20 ezer ft volt.

2014. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én marhára féltem a sebészettől, hónapokig sántítottam és hetente próbáltam magamnak kinyomkodni a gennyet a benőtt lábujjamból aztán kivágni.

Persze sosem sikerült.


Aztán egyszer elmentem, szülői nyomásra.

Ott beadták az injekciót és utána rendbetették szépen.

És azóta 13 éve soha semmi panaszom nem volt vele.


Hidd el, megéri elmenni.

Nem fáj egyáltalán.

Nem is kell odanézz.

Hallgathatsz közben zenét a fülhallgatón akár.

És utána nem lesz baj vele többet.

2014. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi és az injekciót mimbe adják?
2014. aug. 19. 00:10
 8/10 anonim ***** válasza:
A lábujjadba,oda ahol a köröm be van nőve.
2014. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a sebes részbe nyugi.

Ad egyet a körömlemezed tövéhez és a másik sarkához is ahol nincs benőve.

2014. aug. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már máshol is leírtam ezt:


Nekem is ez volt. 2 hónapig szenvedtem vele, mindent kipróbáltam. Betadine, tetrán kenőcs, ecet, paradicsom, párakötés, kamillás lábáztatás... Aztán már suli előtt 1,5 héttel elegem lett (14 éves vagyok) és elmentem orvoshoz. Nagyon-nagyon féltem, amikor azt mondta, le kell szednie a lábujjkörmöm. Aztán adott 4 érzéstelenítő szurit, nem mondom, az eléggé fájt, de elviselhető. És utána várt egy kicsit, hatott az érzéstelenítő, és levette a lábujjkörmöm. Ebből már SEMMIT!!! nem éreztem. Aztán enyhén még itthon fájdogált a körmöm helye, 1 hétig kb. de mostanra már var van a seben, így nem érzem. Minden nap kötést kellett cserélni, ez úgy nézett ki, hogy géz lapra Betadine KENŐCSÖT kellett kenni, majd körbetekerni gézzel, és valami gumihálót ráhúzni. Amúgy levették a lábujjkörmöm, 2 nap múlva visszamentem, és azt mondta, a gyulladás 100%-ig el is múlt. Szóval azt ajánlom, ne kísérletezgess, mert a végén még rosszabb lesz. Keress egy jó sebészt, és el is múlik a gond. Amúgy azt olvastam valahol, hogy valakinek csak a fél körmét veszik le, de nekem mindkét oldala gyulladt volt. Sok szerencsét!

2014. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!