Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell a hirtelen felugro...

Hogyan kell a hirtelen felugrott vérnyomást azonnal kezelni?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtem, egy 10 perccel ezelőtt kimentem inni és azt vettem észre hogy nagyon gyors a pulzusom, olyan gyors volt, mintha futottam volna, nehezen is vettem a levegőt, most már lelassult.

19 éves vagyok, ilyen még nem volt velem.

Mit tegyek? Nagyon fontos lenne!!

Köszönöm!



2014. aug. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos, de azonnali kezelés a pihenés, lefekvés.
2014. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
apukámnak is ilyen problémái vannak, neki múltkor olyan fordult elő hogy 120 volt a vérnyomása és hirtelen magától felugrott 220-ra. de van valami aceomel nevű gyógyszere és az 2 percen belül leviszi a vérnyomásod :)
2014. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Nem vagy stresszes? Ha igen, akkor meg van az oka.


Egyébként nem túl sokat mond ez az információ (van-e ismert betegséged, ha igen szedsz-e rá gyógyszert?, volt-e már hasonló panaszod?, mihez képest magas a pulzusod, egyáltalán mennyi?, társul-e hozzá más panasz?, mire szűnt meg és mennyi idő alatt?


A nyakam tenném rá, hogy pszichés oka van, esetleg egy ártalmatlan fajta ritmuszavart (extrasystolia) éreztél meg, ami igen gyakori jelenség, meglehetősen kellemetlen, de szervi szívbetegség nélkül nincs kóros jelentősége.


Panaszok huzamosabb fennállása esetén keresd fel a háziorvosod részletesebb vizsgálat céljából.

2014. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez siman lehet csak panikbetegseg is.

kellene egy orvoslatogatas.

2014. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat, igen, pánik beteg vagyok, azonban eddig soha nem jelentkeztek a tünetei otthoni légkörben, mindenképpen elmegyek orvoshoz.

Mégegyszer köszönöm!

2014. aug. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!