Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Székéletem bevizsgálásához...

Székéletem bevizsgálásához hova kell küldeni? Lehet e postán ha igen akkor milyen címre kuldjem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 17. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
A háziorvostól kell beutalót kérned, majd ezt követően a patikában egy pár száz forintos (~250Ft) székletvizsgálati tartályt venned. Ha esetleg nem kapnál ilyet, akkor a minta tárolásának céljára bármilyen tiszta műanyag dobozt használhatsz, de a higiénikusságon kívül már csak azért is lenne jó a mintavételi doboz, mert a külső csomagolásán minden információ rajta van, illetve van egy kis beépített műanyag lapátja, amivel mintavételezhetsz. Ha a mintád friss, akkor a helyi ÁNTSZ-hez küldik(ennek a pontos menetét beszéld meg a háziorvosoddal, mert sürgős esetben pl. neked kell személyesen bevinned), ha nem (3-4 óránál több telt el a bevitel és a mintavétel között), akkor hazaküld az orvos egy frissebb mintáért. Az eredmény elkészültét kb. 2 hétnek gondolom, ami még sürgős esetben sem lehet rövidebb 3 napnál, mert a bacik leoltás utáni elszaporodásához kell minimum ennyi idő. Régebben teljesen ingyenes volt, de szerintem ma már fizetned kell az eü. alkalmassági vizsgáért, kivéve, ha a munkáltatód ezt átvállalja. Utóbbi esetben 3.000 Ft körüli összegre tippelnék, plusz esetleges felár, ha gyorsított eljárásban kéred. Minden mást itt találsz: [link]
2014. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laksz. Főváros, New York, Budapest, Kiskunhalas.... Személyesen kell vinni, de ezt el is kelt hogy mondja az orvos, amikor a szeklettarolo dobozt kaptad es a címet is megadta.m
2014. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos adott hozzá dobozt, és elmondta, hova vigyem. Nem lehet postán, személyesen kellett bevinni Újpestre. 1 hét volt az eredmény, és rögtön az orvosnak küldték.
2014. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Biztos, hogy lehet postán is. Valószínűtlen, hogy Miskolcról be kéne utazni a dobozkával...
2014. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk a postán kell feladni. Az orvosnál kellett kérni a dobozt, ami olyan 2500 forint volt, és úgy feladni a postán.
2014. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Biztos, hogy lehet postán is. Valószínűtlen, hogy Miskolcról be kéne utazni a dobozkával."


Hova kellene be utazni? Minden városban kell hogy legyen ÁNTSZ állomás. Ahol nincs, ott kijelöltek ra egy laboratórium. A posta nem szállít xart, mar elnézést. Veszélyes anyagnak számít.

2014. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ne hidd el, de Dunaújvárosban így van, a postán kell feladni. Onnan viszi az ÁNTSZ fel Fehérvárra (gondolom a megfelelő körülmények között), nyilván nem a posta szállítja a levelekkel. Régen az ÁNTSZ irodában kellett leadni, de ez megváltozott.

Nem értelek titeket, lepontoztatok, mert nem hiszitek el. SZEMÉLYESEN mentem el feladni. Igazából semmi hasznom nem származna abból, ha én itt most hazudnék.

2014. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem szakirodalom, de ezt találtam a témában, hogy bizonyítsam, nem én vagyok a hülye:


[link]

2014. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A postára bevinni, ahonnan az ÁNTSZ szállítja el marhara nem ugyanaz, mint postán feladni :)
2014. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!