Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan szüntethető meg a...

Hogyan szüntethető meg a benőtt köröm véglegesen?

Figyelt kérdés
Magyarország lakosságának nagy százalékát teszik ki az hajlamos a körömbenövésre. Gondolom nem kell bemutatni a betegséget mivel a legtöbb általános sebész nap mint nap végzi a rutin beavatkozást mellyel ideiglenesen(és hangsúlyozom IDEIGLENESEN)megszüntethető ez a probléma. Én már több mint négy éve küzdök ezzel a problémával. Ez alatt a négy év alatt kb. nyolc kezelésen voltam mellyel egy-egy szélesebb csíkot távolítottak el a köröm széléből így megszüntetve a köröm nyomását, ezáltal szabad utat adva a nyílt seb gyógyulásának. Ez a beavatkozás a lidokain illetve ubistesin helyi érzéstelenítő után teljesen fájdalommentes. A beavatkozás után 3-4 nappal már teljesen fájdalommentes. De jó eséjjel kiújul a betegség mihelyt a köröm visszanő a helyére, ezért csak egy ideiglenes megoldás. Én nem akarok egész életemben a sebészetre járkálni. Ezt azokhoz írom akik már kigyógyultak ebből a betegségből és tudják hogyan lehet véglegesen,vagy legalább is tartósan megszüntetni a problémát.

#benőtt köröm #sebészet #társadalmi betegség
2014. okt. 1. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mátrix írtás, spange? Ezeket nem próbáltad?
2014. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nekem fogalmam nincs, hogy mitől múlt el. 1x jártam sebészeten, kivágták a körmöm felét, nem változott semmit a helyzet. Több éven keresztül szó szerint kínlódtam vele, otthon vágtam magamnak kb 2-3 hetente ollóval, az esetek nagy részében besz*rtam a fájdalomtól, és aztán egyszer csak a semmitől helyrejött.
2014. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hallottam már a mátrix kezelésröl és a spangérol de még nem volt alkalmam kipróbálni. Mennyire hatásosak?
2014. okt. 1. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, még nem próbáltam. A lényeg, hogy egy fém sínt raknak a körömre, ami megakadályozza a benövést. Egyes gyóygpedikűrösök végzik.
2014. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A barátnőmnek is volt egyszer ilyen, ő is a sebészeten kötött ki a körmével. Azóta rendszeresen jár pedikűröshöz, hogy még az előtt levágják a körmét, hogy benőne. Most így egész jó neki, szerintem azóta nem is volt dokinál ilyen miatt. Budapesten jár valakihez, de nem tudom, hogy kihez.
2014. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lézeres műtét.


Lehet kísérletezni előtte gyógypedikűrössel, akár más lehetőség után is lehet nézni, de szerintem a lézeres műtét a legbiztosabb.

2014. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!