Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ellenőrzi a NAV a bankszámláko...

Ellenőrzi a NAV a bankszámlákon a számlatörténetet?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy TB-t kellett volna fizetnem egy éves időszakra, és ezt mulasztás esetén utólag pótolnom kell. El akarnám intézni, hogy havonta fizessem a ~6600-at, de félek, hogy ahogy olvastam, a nav ilyen esetekben rálátást kap a bankszámlám történetére, és én nem akarom, hogy ott mindenféle összegeket megkérdőjelezzen, honnan valók. Már ez a pótlás is nagyon súlyos pénzt fog jelenteni munka hiányában, a bankszámlámon való pénz meg a megélhetésemet jelenti.

2014. okt. 14. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A Tb-járulék összege, jelenleg 6810. Ha most nincs bejelentett munkád, akkor továbbra is kell ezt az összeget fizetned havonta. Általában belemennek a részletfizetésbe. A NAV szerintem egyébként bármikor ráláthat a számládra, vagy a vagyoni helyzetedre, viszont szoktak adni részletfizetést. Nekem még úgy is adtak, hogy ingatlant vettem és azután kellett fizetnem vagyonadót, vagy ingatlanszerzési illetéket (talán).
2014. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg egyetemen vagyok, a tartozás szeptemberig van 1 évig visszamenően. De most nem ez a lényeges.


Én most attól félek, hogy mikor részletfizetést kérek (vagy méltányossági kérelmet nyújtok be, hogy legalább a kamatot engedjék el, vagy valamivel kevesebbet kelljen fizetnem), elbírálásnál a NAV megnézi a bankszámlámat és ott leellenőriz mindenféle összeget, hogy azok honnan vannak a számlámon. Én meg nem tudom bizonyítani a forrásukat. És hatalmas büntetéseket szabnak ki ami mindenemet elveszi...

Van ilyen, hogy a NAV ellenőrzi a számlatörténetet?

2014. okt. 14. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

van

de az nem filléres ügyekben szokott megtörténni

ha ellenőrzi és odacsap, akkor milliós tételnek kell lennie amiről nem tudsz elszámolni

2014. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek 3-mal. Ez akkor érdekli a NAV-ot, ha milliós nagyságrendű összegekről van szó, magyarul ha van valami kis munkád, amit átutalással fizetnek ki és nem bejelentett munka, akkor egyrészt nem érdekel senkit, másrészt ha valaki mégis rákérdezne (nem fog) akkor természetesen azt mondod, hogy az illető támogat téged azzal az összeggel, rokonod, barát, bármi.
2014. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2014. okt. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!