Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kiszedtem a kutyámból egy...

Kiszedtem a kutyámból egy nagy fehér színű kullancsot. Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Interneten olvastam, hogy gumikesztyűvel, és csipesszel ki lehet szedni, ha van a közeledbe fertőtlenítő (gumikesztyű helyett egy gumi úszósapkám volt, de utána fertőtlenítettem is a kezem) de a lényeg, hogy amikor kiszedtem megsérült a kullancs és 1-2 db sokkal kisebb fekete mászott ki belőle... Nem tudom, hogy rám kerülhettek-e illetve a kutyámban mennyi eséllyel maradt azokból. Vigyem el őt orvoshoz? És magamat?


Ilyen volt a kullancs: [link]



2014. okt. 19. 02:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még róla, hogy a kullencs is terjeszti az ebolát. Tehát semmi vész! Megfelelő higiéna a kézmosás. De ha a kullancs fertőzött volt, elképzelhető, hogy a kutyust is megfertőzte. A vallatásnál majd kiderül.
2014. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem szólj egy orvosnak!
2014. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a kullancs ,sajnos már olyan nagy méretű volt,hogy biztosan napok óta szívta a kutyát,de ettől sak a kutyád fertőződhetett meg .Azt viszont komolyan kell venni.Sajnos a tünetek csak később jelentkezhetnek (néhány hét is lehet)és nem mutatnak egyértelműséget,tehát nem lehet csak azok alapján felismerni.Ráadásul akkor már késő lehet,ezért mindenképpen menj orvoshoz.Be lehet adatni neki injekciót ,a biztonság kedvéért ,így nagy eséllyel megúszod a lyme kór fertőzést ,ami halálos is lehet.

Egyébként a kiszedésnél neked nem kell semmiféle védelem,simán csupasz kézzel is kiszedheted ,he nem undorodsz tőle.Én kutyáimból és saját magamból is sokat szedtem már ki.Ha igényes akarsz lenni ,vegyél kullancskiszedő csipeszt azzal ki lehet úgy szedni ,hogy nem nyomod meg a potrohát,mert azzal visszanyomod a kiszívott vért a testbe és ,ha fertőzött volt ,ezzel még fokozod a bajt.

2014. okt. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!