Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez így szükséges?

Bethdarkness666 kérdése:

Ez így szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy az ortopéd orvos vizsgálat közben leveteti velem a melltartómat, és megnyomja a mellem, ebből elvileg megállapítja hogy a bal oldali mellkasfél két centire előre emelkedik.


Ez már tapizásnak minősül? És szükséges ez? Lehet köze ahhoz hogy az orvos férfi?


Mert amikor egyszer-kétszer voltam gerinc vizsgálaton a gyermekorvosnál, ott ilyen nem volt. Nem mertem személyesen feltenni a kérdésemet, mert eléggé kínos és zavar. (17/L)


Minden választ köszönök! :)



2014. okt. 23. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvos SOSE tapizik. Te vagy az, aki a melltartóját se akarja levenni háziorvosnál?
2014. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak mást hasonló problémával nem így vizsgál meg. És nem értem, mi a baj azzal, hogy nem akarom levenni a melltartómat, ez egy lánynak olyan, mint egy fiúnak levenni az alsónadrágját: nagyon kínos és semmiképpen sem jó érzés.
2014. okt. 23. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mégsem hasonló a problémátok. Mikor a gyerekeimet vittem az ortopédiára őket is félmeztelenül vizsgálta meg az orvos, pedig az egyik fiú a másik lány. Ja, és az orvos nő volt.
2014. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a melltartó meg az alsónadrág nagyon nagyon ugyanaz...
2014. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló, hasonló a problémánk, csak az én görbületem erősebb. És az a vicc, hogy a derekamban van, ezért nem értem miért így kel megvizsgálni.

Remélem, a gyermekeinek nincs semmi baja.

2014. okt. 23. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Gerincemet már vizsgálták meg ortopédián,de a mellem sosem tapogatta meg az orvos,nekem ez a furcsa.Én értem a kérdezőt.

Nekem a gerincem tapogatta végig nem a mellem,a mellemnek mi köze lett volna a gerinc oszlophoz?-Semmi


Abban nem látok semmit hogy a melltartót levetette,de a mell tapogatást nem értem.A mell tapogatása tuti nem volt szükségszerű.


De van orvos akinél simán a melltartót fent lehet hagyni és ugyis áttapintja a gerinc vonalát.

2014. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gerincbántalmak mellett előfordulhat tyúkmellkas és tölcsérmell is. Néha alig lehet észrevenni szabadszemmel, viszont ezek kizárásához elengedhetetlen a kézzel történő megtapintás. De persze azt én nem tudhatom, a kérdezőnek pontosan mi is a baja. A gyermekeim azóta felnőttek, annak idején jártak úszni és tornázni, teljesen rendbe jöttek:)

Köszönöm a kérdésedet:)

2014. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!