Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom az egészségügyi...

Hogyan tudom az egészségügyi szolgáltatási járulékot utólagosan megfizetni?

Figyelt kérdés
Az egészségügyi szolgáltatási járulékot idén pár hónapra tudtam csak megfizetni. Most már van munkaviszonyom, szeretném befizetni az elmaradásomat. Ha a meglévő csekkeken befizetem az elmaradásaimat, az úgy jó? Vagy ennek valamilyen más módja van? Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 23. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Befizetheted a meglévő csekkjeiden (akár egy csekken az összeset, vagy úgy is, hogy nem 1 havi összeget adsz fel egy csekken, hanem pl. 10.000.- Ft-ot)
2014. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Így, hogy már be vagyok jelentve, Ők "tudni fogják", h azért fizetem még mindig, mert van elmaradásom? Illetve mi van a késedelmi pótlékkal vajon?
2014. okt. 24. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudni fogják: látják az adófolyószámládon, hogy tartozásod (elmaradásod) van.

A késedelmi pótlékot mindig a következő év október-novemberében számolják ki és írják elő.

Ha van ügyfélkapud, te is megnézheted az adófolyószámládon, hogy pontosan mennyi elmaradásod van és mikor dátumokkal van előírva.

2014. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az adófolyószámla naprakész? Következő év novemberében csak a késedelmi kamatról küldenek, vagy minden tartozást jeleznek?
2014. okt. 24. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Naprakész.

Ha küldenek adófolyószámla kivonatot, akkor minden adónem szerepel rajta amin tartozásod, vagy túlfizetésed van.

2014. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A csekkre mindig írd föl a hónapot is -

(Hogy melyikre vonatkozik)

2014. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!