Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti mi alapján választotok...

Ti mi alapján választotok háziorvost?

Figyelt kérdés
Épp orvosváltás előtt állok, és nem tudom, hogy válasszak háziorvost. Több véleményt is olvastam róluk, a körzetünkben lévő orvosok közül többeket is ajánlottak, én mégsem tudok dönteni :/ A mai világban lehetséges olyan, hogy "elmegyek és megnézem" őket?

2014. okt. 27. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A mai háziorvosok lényegében egyforma tudásúak. Én az szerint választanám ki, melyiknél kell a legkevesebbet várni.
2014. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na ja, gondolom a legkontárabbnál kell a legkevesebbet várni...
2014. okt. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy hol kell a legkevesebbet várni, de sajnos nálunk a rendelőben kb nyugdíjas klub van :D
2014. okt. 27. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:

A mi választási lehetőségünk: Van a községünk háziorvosa, aki a 2 szomszédos település háziorvosa is egyben. A legközelebbi másik háziorvos 15 km-re van, de oda olyan a közlekedés, hogy van reggel és délután 1-1 busz, vagy vonattal átszállással több mint 1,5 óra odajutni.

Ha lenne lehetőség választani, az ismerősök ajánlása mellett azt is figyelembe venném, hogy az adott orvosnak van-e más szakvizsgája (a miénk pl, belgyógyász és praktizál is az eü.központban belgyógyászként) Ha esetleg van valami betegséged, amivel szakorvoshoz kell járnod, előnyt jelenthet, ha a háziorvosodnak van olyan szakvizsgája.

A rendelő meg szinte mindenütt nyugdíjas klub: a gyerekeket gyerekorvoshoz hordják, vagy ha a háziorvos az orvosuk, akkor sokkal kevesebb gyerek van a praxisban, mint idős (nálunk pl. 9 óvodás korú gyerek van a faluban, évente 2-3 gyerek születik); az időseknek sokkal több egészségügyi problémájuk van, mint a fiataloknak, középkorúaknak; sok orvos csak 1 hónapra ír fel receptet, így az állandóan szedett gyógyszerek felíratása miatt minden hónapban el kell mennie az orvoshoz a betegnek (ráadásul nálunk pl. rendelés kezdetekor be kell adni a felírandó gyógyszereket, majd rendelés közben folyamatosan írkálja alá az orvos. A beteggel ugyan nem találkozik, de van olyan, aki 1 olyan gyógyszer felíratása miatt amit állandóan, élete végéig szednie kell, 1-1,5 órát ül a váróban, az orvossal pedig nem is találkozik)

2014. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, én is ettől félek, amit írtál,mert nekem van pár gyógyszerem, amit életem végéig szednem kell (asztma gyógyszerek, enzim tabletta), amik legjobb esetben is max 1 hónapig tartanak ki. Ezért nem szeretnék minden hónapban több órát ülni a rendelőben a sok beteg ember között.. Szerintem az itteni háziorvosoknak nincsen sajnos másik szakvizsgája, főleg nem olyan, amire nekem szükségem lenne. Az pl miért jobb, ha egy háziorvos belgyógyász is?
2014. okt. 28. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem lennének nyugdíjasklubok, ha anno a sok okostóni nem törölte volna el a kemény 300 Ft-os vizitdíjat.
2014. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!