Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinaljak? 12 éves lány...

Mit csinaljak? 12 éves lány vagyok meg vágtam a ujjam és vérzik

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Mi csinálnál? Ennyire nem lehetsz életképtelen. Tegyél rá egy ragtapaszt, gondolom van otthon. Vagy nem tudod hol van?
2014. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van de ugy is vérzik
2014. nov. 1. 21:28
 3/5 intrepid ***** válasza:
100%
Fogsz egy zsebkendőt, nem papírt, rátekered, addig rajta tartod amíg vérzik, hogy ne maszatolj össze mindent, holnap megnézed, ha olyan akkor sebészet, ha nem, akkor jó gyógyulást.
2014. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire mélyen vágtad meg? Fertőtlenítsd le a sebet (mondjuk ne Domestosszal - ha nincs otthon bőrfertőtlenítő, akkor mosd le folyó víz alatt), majd kösd be steril gézzel (vagy tiszta papírzsepivel), és emeld fel a szív szintje fölé a kezedet (így a vénás vérzés csillapodik). Ha még mindig vérzik, szorítsd rá a gézt/zsepit, és várj. Ha pár perc elteltével csillapodik a vérzés, akkor tegyél rá sebtapaszt, és kész. Ha nem, akkor szólj felnőttnek. Ha mély a vágás (azaz majdnem levágtad az ujjadat, vagy inat/csontot látsz a seb mélyén), akkor is szólj felnőttnek.
2014. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha 12 évesen elvágtag az ujjad, akkor mindenképpen mutasd meg egy felnőttnek! legalábbis szerintem...
2014. nov. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!