Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tesznek a kórházban az...

Mit tesznek a kórházban az olyan bent fekvő betegekkel, akik szeretnek kiszökni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 13. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nyugtató és lekötözés.
2014. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz ez alatt, mert vannak ép elméjű csatangolós betegek, mint pl. én. Alap esetben semmit nem tesznek ha értelmes időn belül visszatér. Volt olyan, hogy kimentem a férjemmel a parkolóba, beültem a kocsiba és ott dumáltunk. Mondtam neki, hogy vigyen haza pár órára, észre sem vennék. (nem lakunk messze a kórháztól) Persze nem vitt haza, de simán megtudtam volna tenni. Volt hogy estefelé, amikor csoszogtam vissza, a folyosón stoppoltak le az ápolók, hogy "na na itt a kis szökevény, lemaradtam a vérnyomásmérésről, üljek itt le és most megmérik". Szóval azt vettem észre, hogy napközben tojnak rád, akkor vennék észre hogy nem vagy meg, amikor már takarodó van. De lehet, hogy még akkor sem, mert volt, hogy én a vizitről is lemaradtam :-D utána meg már nem nagyon néznek be.

A fekvőbeteget nem tudom mennyire érted szó szerint, mert ugye van aki fel sem bír kelni, az úgysem megy ki. Elvileg én sem mehettem volna, de megkérdeztem eleinte, hogy nem baj-e, hogy kicsit kimegyek? Mondták, hogy "hááát jó, de ne menjek messzire, mert rosszul lehetek". No nekem több sem kellett... Miután mindig visszatértem, nem foglalkoztak a mászkálásommal, de biztosan akadnak olyan betegek, akik egyszer csak tényleg lelépnek. Ilyen odafigyeléssel pedig simán meg is tudják tenni.

2014. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Demenciás betegre gondolsz?
2014. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak olyanra, aki bármikor rosszul lehet, és vigyázni kell rá, de nem akar bent lenni.
2014. nov. 13. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ mi a betegsége.Ha valamilyen mentális betegség,akkor zárt osztály.Ha agyilag ép,de nem hajlandó vállalni a kórházi bent tartózkodást, akkor saját felelősségére haza engedik.
2014. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lekötözés?

Senkit nem kötözünk le.

A nagyon durva mentális betegek akik magukra és másra nézve is veszélyesek lehetnek azokkal van külön ápoló, akár 2-3 is és ha kell meg van bilincselve. De ehhez már nagyon durvának kell lenni.

2014. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2-3 ápoló egy emberre?Az nem semmi...Nálunk összesen van ennyi egy műszakban az összesre.Egyébként eddig 3 osztályon dolgoztam,mind 3 más városban.Mindegyiken kötöztünk.
2014. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Simán. Ha valaki zavart, kérünk plusz embert aki csak azzal az egy beteggel foglalkozik. Ha eleve elmegyógyról jön valaki akkor jön/jönnek vele a saját ottani ápolói.

Ha valakit kikötötnénk akkor másnap már nem kellene bemennünk dolgozni. Még az ágyat sem lehet a fal mellé rakni és ezzel korlátozni valakit.

És ez így van rendben.

2014. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból megkérdezhetem,hogy mit jelent a nálatok,mert én ilyet még hírből sem hallottam,maximum magán kórházban tudok ilyet elképzelni,de államiban nem.
2014. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Londonban.
2014. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!