Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy az újraéles...

Miért van az, hogy az újraélesztésben lévő személyt (pl. az utcán) addig nem vihetik korházba, amíg a keringése nem rendeződik? Nem lehetne a korházban megfelelőbb körülményeket teremteni az újraélesztés folytatására?

Figyelt kérdés

Főleg az olyan mentőegységekre vonatkozna,ahol nincs olyan személy,aki iv. módon adhat gyógyszereket,és csak az AED-ra hivatkozhat.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 20. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenkor minden másodperc számít. Ezt nem komolyan kérdezted, ugye?

Tehát leáll valakinek a szíve, akkor ne a helyszínen indítsák újra a szívét, hanem vigyék el a kórházba, és 6-8-10 perc múlva folytassák az újraélesztést?

Kifejtenéd ezt bővebben? Lehet, hogy én nem értem a kérdést.

2014. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hé,én ezt nem úgy értem,hogy ne csináljanak semmit,amíg korházba érnek! Elkezdik a beavatkozásokat,kompresszióktól kezdve a lélegeztetésig,de tegyék mentőbe,és ott folytassák a beavatkozásokat,amíg korházba érnek....
2014. nov. 20. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudják csinálni a mentősök, mint a kórházban. Ugyan úgy kitudják ütni és ugyanúgy tudják lélegeztetni. De mivel mentősök 2 en vannak általában és ehhez a művelethez minimum két ember szükséges ezért a szállítás nem megoldható. Szállítás közben rosszabb az újraélesztést csinálni, mint a helyszínen. Ha elkezdenék szállítani nagyobb eséllyel hal meg, mivel a mentős nem is siethet a kórházba, hanem szépen tökölve 20km/h val tudna menni, ha hátul folyik az újraélesztés.
2014. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ebben egyet értek.Őszintén szólva már alapból helyesnek tartom a helyszínen lévő újraélesztést,csak a múltkor mondta ezt egy korházi dolgozó,hogy szerinte ezt így kéne csinálni...


Amúgy egyes országokban bizony vannak olyan alapszintű mentőegységek,ahol maszkos lélegeztetésen,a kompressziókon,és az AED által értékelt (ami közel se mindig 100%-os) defiblillátoron kívűl nem csinálhatnak egyebet.Nem adhatnak adrenalint,se amiodaront,se semmit.Nem vénázhatnak.És ilyen esetben egy magasabb szintű egység jön a segítségükre,ha elérhető,ugyebár.De előfordul,hogy nincs...

2014. nov. 20. 22:14
 5/5 anonim válasza:
100%

Utolsó!

Pont hasonló cipőben jártam a múlt hét vasárnapján... csak újraélesztésről szerencsére nem volt szó. De párom bal csuklóját telibe találta egy elreppenő köszörű kő, ami szétroncsolta a kezét, a dió az kifordult a helyéről. Lélekjelenlétemben mentősök száma, precízen elmondtam, hogy mekkora a sérülés mértéke, mi történt pontosan, és erre egy régi, mezei mentőt küldtek ki két olyan mentőssel, akik se gyógyszert, se semmit nem csinálhattak, így félúton - hála a jó égnek - találkoztunk egy felszerelt mentővel, és egy orvossal, aki már ugye mindent megtehet a beteggel... sajnos megtörtént, nem hibáztatom őket, valószínű ez a mentő volt szolgálatban épp akkor. De a mentősök eszméletlenül rendesek voltak, és mindent tökéletesen elláttak (seb elkötése, sínbe rakása, stb.), és engem is megdícsértek, hogy nagyon ügyesen elszorítottam a sebet, a felette lévő részt hogy ne kapjon annyi vérellátást, és hogy még mentőt is volt erőm hívni.....

2014. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!