Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fűzőt gerincbajokra kérhetem...

A fűzőt gerincbajokra kérhetem én is, vagy mindenképp orvosnak kell kivizsgálnia és az engedélye kell rá?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni, csak úgy sokkal drágább.
2014. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mész orvoshoz, honnan tudod, hogy a te problémádra valóban jó-e és nemcsak rontani fog rajta? Honnan fogod tudni, hogy mennyit kell/lehet hordani és meddig?
2014. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gyogykolbi válasza:
Orvossal érdemes felíratni, de hogy pontosan milyen kell, azt a fűzőkészítők is el tudják dönteni. Javaslom egyébként Pesten a salus nevű céget, ők nagyon profik.
2014. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Fúzőre általában 3D-s gerincferdülés (scoliosis) miatt szokott szükség lenni, ami idővel egy komoly probléma is lehet. Ezért szerintem mindenképp kéne látnia orvosnak, aki jó esetben csak tornát ír fel, rossz esetben fűzőt is. Ez a fűző nem egy kényelmes cucc és kb. csak fürdéshez szabad levenni...

Elképzelhető, hogy az ortopéd műszerész az orvos utasítása nélkül is meg tudja csinálni, csak 1) lehet hogy az orvoson keresztül TB támogatott, 2) nem kéne megkerülni az orvost, mert ha már fűző kell, akkor közepesen súlyos a gerincferdülés.


Ha viszont csak egy ruhalmas, szoros ágyék- vagy medenceövre gondoltál, azt vény nélkül bármelyik gyógyászati segédeszközboltban megveheted.

2014. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!