Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan igazolom a munkahelyeme...

Hogyan igazolom a munkahelyemen, hogyha beteg vagyok? Milyen egyéb teendőim vannak?

Figyelt kérdés

Még soha sem voltam beteg mióta dolgozom, de nem akarom, hogy felkészületlenül érjen a dolog, hogyha egyszer tényleg elkapok valami nyavaját...


Szóval, hogyha beteg vagyok és betelefonálok melóhelyre, hogy nem tudok bemenni, akkor a gyógyulás után ugyanúgy kapok egy igazolásfélét a háziorvostól, amit be kell mutatnom, mint az iskolában? És annyi?


Van-e egyéb teendőm ezen kívül? Vagy teljesen máshogy megy a dolog a nagybetűs életben? Mire kell odafigyelnem?


Más: Kiírhat-e a háziorvos, hogyha háziorvos váltás után a korábbi orvostól a törzskarton kivonata nem érkezett meg az újhoz? Átjelentkezés óta nem voltam beteg, most is csak egy adatváltoztatás miatt mentem be (3 év után), és rákérdeztem, hogy átjött-e a törzskarton.



2014. dec. 23. 00:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Elméletileg úgy működik, hogyha beteg leszel, akkor már aznap jelezd mindenképpen, hogy előreláthatólag nem tudsz dolgozni menni "x" napig.

Ha nem mentél be a munkahelyre, célszerű elmenni a háziorvoshoz (ezt csak amiatt írom, mert pl. egyetemen, előfordult, hogy nem mentem se órára, se orvoshoz, hanem magamat "gyógyítottam", de ott nem kellett hivatalos igazolás), mert ő fog tudni neked adni táppénzes papírt, amit majd miután újra dolgozol, le kell adnod a munkahelyeden, hogy pontosan hová, kinek, ezt odabent meg kell érdeklődni, mindenhol másképp megy ennek az adminisztrációja (ki juttatja el kinek a papírt)


Az utolsó kérdésedre sajnos nem tudok biztos választ adni, én azt gondolnám, hogy persze kiírhat, amint átjelentkezel, utána rögtön ott tudod intézni az aktuális orvosnál a dolgaidat. Én is váltottam már háziorvost, azt nem tudom, hogy a törzskartonom átkerült-e a mostani dokimhoz, és ha igen, mikor. De miden gond nélkül megy, most amúgy épp táppénzen vagyok, mert beteg lettem.

2014. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!