Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán nőgyógyász, endokrinológ...

Magán nőgyógyász, endokrinológus mennyit foglalkozik az emberrel?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek és kíváncsi lennék megéri-e magánhoz menni? De lehet ha állami kórházba mennék ott is ugyanannyira foglalkoznának velem mint a magánrendelésen.
2015. jan. 3. 17:29
 1/3 anonim válasza:

Én mikor a kórházban voltam lekezelően bánt velem a doki és elég sértöen tett megjegyzést az alakomra. (Endokrinológushoz járok mert eléggé szőrösödök és hízok a pajzsmirigy miatt.) Utána ugyan ahhoz a dokihoz mentem magánrendelésre. Ott nagyon aranyos volt tippeket adott az életmód váltáshoz és a hüvelyi ultrahang alatt is viccelődött hogy jobban ellazuljak. Magánrendelésen azért fizetsz neki hogy többet foglalkozzon veled mint más pácienseivel a kórházban. Remélem segítettem a kérdésedben.:)

18/L

2015. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én valameddig kórházi szakrendelésekre jártam, úgymond amíg nem volt komoly bajom. Aztán amikor már babát terveztünk, feltűnt, hogy egész életemben meddő voltam. Ekkor is kórházba mentem vizsgálatra (méghozzá nem is valami szakadt SZTK-ba, hanem az 5. kerületi BLESZ-hez tartoztam még akkor). Ott 5 perc rutinvizsgálat után elhajtottak a búsba.

Ezért kénytelen voltam elmenni magánorvoshoz. Nagy szerencsém volt, mert az egyik kolléganőmnek komoly veleszületett nőgyógyászati problémája volt, és ő ajánlotta az egyik orvost, aki utoljára műtötte. Komoly szaktekintély, és azt kell mondjam, nem véletlenül. Igaz a magánrendelésére annyian járnak, hogy többet kell várni, mint ha kórházi rendelőben ülnék, de megéri. Soha többet nem megyek máshoz. A problémám okát a második vizsgálat alkalmával (amikor vittem a laboreredményeket) megmondta. Nagyon drágának találom a rendelését, szemben az ingyenes központi ellátással, de még így is csak hozzá vagyok hajlandó járni. Azt gondolom, ha csak rutindolgokat intézel, pl. rákszűrés, akkor nincs nagy különbség. Viszont ha problémád van, állami rendelésen nagy a veszélye, hogy félrekezelnek, nem foglalkoznak veled, a problémád súlyosbodik, stb.

Persze lehet az embernek szerencséje, de gondoltam leírom a tapasztalatom, hátha segít a döntésben.

2015. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk magán és magán között is lehet (van)

különbség - de érdemes kipróbálni ill. olyanhoz érdemes menni, akiről jók a vélemények

2015. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!