Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bemegyek gyógyszertárba,...

Ha bemegyek gyógyszertárba, vény nélkül 15 évesen havién injekciós tűt szeretnék, kiadják?

Figyelt kérdés

Mielőtt trollkodni kezdene valaki,nem drogozni kell!!!

Cukorbeteg haveromnak kell,de ő nem mer kérni

(otthon hagyta a tűt, és koleszban vagyunk,szóval péntekig,mikor haza lehet menni, nem bírja ki)

Szüleinek meg tanároknak nem mert szólni, mert fél,csak nekem szólt



2015. jan. 18. 01:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Ha én
2015. jan. 18. 01:17
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem fogják kiadni, viszont a haverod szólhat nyugodtan az iskola orvosának, és elmondhatja, hogy cukorbeteg de nincs tűje mert otthon hagyta. Az orvos intézkedni fog.
2015. jan. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves második! Örülnék neki, ha alátámasztanád valamivel az állításod! Milyen szabály szerint is nem adnák ki neki az injekcióstűt?
2015. jan. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bensdorp ***** válasza:
14 év fölött még gyógyszer is kiadható, nemhogy gyógyászati segédeszköz. Ha pedig hozzáteszitek a tű kikérésekor, hogy milyen penhez hány G-s és milyen márkájú tűt kértek, nem fogja feltételezni a gyógyszerkiadó, hogy rossz célra kell.
2015. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak ilyen különleges cukorbetegeknek való, szóval másra nem is tudnám használni

Gondolom ezt figyelembe veszik

És ha nem adják ki akkor meg is halhat,csak van annyi eszük hogy felfogják

Volt mikor még az óvszert se adták ki,mondtam hogy megoldom anélkül, egyből kiadták :-D

2015. jan. 18. 09:38
 6/11 bensdorp ***** válasza:
Óvszer kiadását van joguk etikai elvből visszautasítani, de ezeknek a tűfejeknek a kiadását nincs, szóval azért más tészta. :)
2015. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha sima injekciós tűt akarok venni,fecskendővel,azt is kiadják szó nélkül?

Azt mondta haverom hogy bárkinek kiadják, mert ha drogozni kell,akkor is legalább segítik a tű cserét

(ha nem adják ki,ugyan azt a tűt használja többször több drogos)

2015. jan. 18. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Injekciós tűt a kábszer veszély miatt nem adnak ki bárkinek. Aki beteg az menjen orvoshoz és ő majd segít benne, hogy megoldódjon. Ő ismeri a belső szabályozást és tudja mikor hogyan lehet megoldani a problémát. Legfeljebb kikérdezi a beteget, hogy mit szokott kapni, milyen a betegség pontosan. Megméri az adott vércukor értéket és legfeljebb majd ő beadja a szükséges inzulint ha szükséges. Azután meg haza kell utazni az szokásos eszközökért, amit felírtak a megszokottak szerint receptre.


Még két éve rendszeresen fogászatra jártam. Láttam műanyag fecskendőket, amikben elég könnyen jár a dugattyú. Nekem régóta van otthon orchidea tápanyag kimérésére használt nagyobb fecskendő ami pont alkalmas permetezésre használt anyagok néhány köbcentis adagjának a méricskélésére, habár kicsit még nagy is volt hozzá a maga 10 köbcentijével. Műanyag hengerben a műanyag dugattyú eléggé durván mozog.


Meg is kérdeztem, hogy majd megkaphatom-e a használat után a kiürült műanyag fecskendőt, tű nélkül. Elsőre furcsán nézett rám a dokinő, de elmondtam, hogy csak tű nélkül és meséltem mire kell. Aztán mondta, hogy majd a végén.

Mielőtt kiszálltam volna a fogászati székből, oda szólé az asszisztens nőnek és mondta, hogy két tű nélküli fecskendőt kérek! Hozta az a lány de nagyon furcsán nézett rám, hogy minek, hiszen kioktatták az összes egészségügyi személyzetet mindenhol, hogy a narkósok minden trükköt bevetve fognak próbálkozni, hogy ilyen eszközhöz juthassanak. Aztán elmondtam, hogy nekem permetszer méréshez kell tű nélkül. Ekkor végül megkaptam a fecsit, de tű nélkül. Nem is lett volna szűkségem a tűre hozzá, hiszen nem magam akarom megszúrni vele, arra ott a doki. :)


Ezek most nagyon kényes dolgok, mert legtöbben bármire hivatkozva de visszaélnek vele. Ezért nem adnak ki ilyesmit mondva csinált okokra hivatkozva, még ha ténylegesen szüksége van rá valakinek, akkor sem. Akinek meg tényleg szüksége van rá, annak az orvos beadja amit kell, amíg a beteg nem jut hozzá a neki személyesen felírt otthoni gyógyászati eszközhöz.

2015. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bensdorp ***** válasza:
A tű fecskendővel megint megtagadható etikai meggyőződésre hivatkozva, akárcsak az óvszer, a hormonális fogamzásgátló, a sürgősségi fogamzásgátló. De ha elég okos a gyógyszerkiadó (gyógyszerész vagy asszisztens), akkor kiadja mindet, ha szükséges - ahogy írtad is, sokkal biztonságosabb a használatuk, mint a használatuk nélküli "tevékenység". Egészségnevelési tanácsot persze adhat mellé, sőt kötelessége is, de a kiadás korlátozásával nem tudja jobbá tenni a világot.
2015. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok. Épp most beszélek egy gyógyszerésszel, és határozottan állítja, hogy kiadják bárkinek.

Egyébként itt például neten is lehet venni: [link]

2015. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!