Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem baj, ha beadatom még...

Nem baj, ha beadatom még egyszer az oltást? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most a gyakorlathoz kérik, le kellett adni az oltási könyvet és három sorozatos hepatitis oltást követeltek. Egyik lánynak kettő volt, őt elküldték vérvételre és mennie kell a harmadikra.

Nem ez a lényeg, hanem én. Nekem nincs meg az oltási könyvem, engem is elküldtek vérvételre mert biztosak benne, hogy megkaptam.

Nem voltam még.


Utána néztem, 2005-ben kezdtem a nyolcadikat, akkor azt írta hogy Hepatitis B ellen a sorozat első részét szeptemberben megkaptuk, azt meg is kaptam.

A második részt 2006 márciusában kaptuk, viszont az nekem nincs meg. Akkor kerültem másik suliba és magántanuló lettem, az oltási napon meg hiányoztam, egy hét múlva mondták, hogy menjek pótoltásra, egy tanárnál kellett jelentkezni, de szartam rá. Nem tudtam eddig, hogy ez melyik oltás volt, de ezek szerint ez volt.

Hepatitis A nincs.

És ennyi.


Mit csináljak? Menjek el vérvételre? (úgyis azt mondják hogy kell oltás, mert a második része kimaradt). És akkor az első része kimaradhat és a másodikhoz kell csatlakoznom a többiekhez (azokhoz akiknek nincs), vagy elölről kell kezdeni az egészet?


Vagy nem baj az, ha az első részt beadatom mégegyszer? Mert inkább azt választanám, ha az nem gond.



2015. jan. 19. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
hát baromira gond, nem lehet ezzel játszani. Az orvossal beszéld meg a gondjaidat, elmondja mi a teendő.
2015. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát nem lehet nagy gond, meg az anatómia tanárunk is azt mondta h nem baj ha kétszer kap vki oltást, de gondoltam megkérdezem itt is

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2015. jan. 19. 16:28
 3/7 anonim válasza:
kérdezz rá a háziorvosnál, tudod itt mindenki azt ír, amit akar.. oltásokkal nem szabad játszani. :S
2015. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"a burkának egy szekvenciája" - van a másiknál, oda ne rohanjak, meg vissza. Viszont ismerek konkrétan egy embert, akinek ettől az oltástól maradandó károsodása lett.. nem cicáznék vele.
2015. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ezzel az egy oltással meg van a védettségem szerintetek? Nem véletlenül adnak kettőt vagy hármat, tehát nem tudom. Vérvétel meg kb 4000 ft lenne, agyfaszt kapnék ha kimutatná h nincs védettségem és mehetnék oltásra is
2015. jan. 19. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel nincs védettséged. Egyszerűbb, ha kapsz egy oltást és utána két héttel ellenőrizteted a védettséged. Akkor kiderül, hogy elég-e egy emlékeztető oltás.
2015. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ma elmondtam mi a helyzet, egyből mondták hogy ez már nem jó és felkerülök a listára, tehát kapok megint oltást 3 sorozatosat
2015. jan. 20. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!