Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen tünetegyüttessel hová...

Ilyen tünetegyüttessel hová érdemes mennem? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Általában hetente előfordul az, hogy fáj a fejem, mindig ugyanazon a bizonyos ponton, néha társul mellé fülfájás is. Így van most is. Szédülök, néha lüktet a fejem, és légszomjam van, mintha a torkomnál fogva fojtogatnának, számon, orromon nem tudok normálisan lélegezni. Csak úgy a semmiből jött hányingerem is (de nem hánytam), és hasfájásom, ezek egyelőre elmúltak. Remegek is, de lázam nincs, egyszerre fázok is és melegem is van.


Háttérinfó, hogy 7 éve depressziós vagyok, utoljára amikor légszomjam volt, a pszichiáterem felírt vitaminokat és nyugtató injekciókat (Milgamma, Seduxin), amik nem használtak 10 nap alatt semmit. A tüneteimre mondta múltkor a doki, hogy pszichés, és értem én, csak megfulladok, valahogy azt is tudni kéne, mit kezdjek vele. Most próbálom csökkenteni az antidepresszánsaim (Rivotril, Stimuloton) adagjait, fokozatosan, persze. Lehet, hogy ennek a mellékhatása? Illetve milyen dokihoz érdemes elmennem vele, mert háziorvosom egyáltalán nem megbízható, a magam kárán már tapasztaltam, a doki, akihez egyébként járok, fül-orr-gégész, akinek ehhez nem sok köze van, a pszichiáter meg csak az idegi cuccokra tud megoldást. Köszönöm, ha segítetek!



2015. jan. 26. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem válassz másik háziorvost.Vagy ha van rá mód, mehetsz maszek belgyógyászhoz is és majd, ha normálisat találsz az tovább fog küldeni részletes kivizsgálásra.Egy vérvétel nem ártana.Szerintem egy ct is megérné.A háziorvosod fül orr gégész? És és legalább megnézte a füled, orrod, hogy azokkal mi van?

Észrevettem egyébként az lett orvosi körben a divat, hogy ha lusták a beteggel foglalkozni, vagy nem értik mi baja, akkor hasra ütéssel dilisnek titulálják és élete végéig dilibogyóval tömik.Másrészt manapság már úgy kell hogy a beteg utánanézzen neten, mi baja, aztán kikövetelje a szükséges beutalót oda, ahová diagnosztizálja magát.Elképesztő.

2015. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elképesztő az kedves előző válaszoló, hogy ilyen butaságokat írsz...


Ezek a tünetek mind pszichések, és mind a depresszióhoz, pánikhoz kapcsolódnak. Valóban háziorvos nem tud sok mindent tenni, pszichiáter a kompetens. Ami még szóbajön, az a jóga, agykontroll, pszichoterápia, kicsi ill. nagycsoportos csoportterápiák, stb. tehát a gyógyszer nélküli megoldásokkal segíteni, hogy jobb áll.-ba kerülj, hiszen a gyógyszeres részét a szakorvos megoldja.

2015. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elképesztő az, előző, hogy ilyen kategorikusan merészeled hülyeségnek titulálni a válaszom, mintha te 100%-os diagnózist tudnál felállítani a kérdezőnek orvosi végzettség nélkül látatlanban.Mert te már csak tudod, hogy ez pszichésen van! Persze sok féle tünet lehet pszichésen, de az, hogy egy helyen fáj mindig a feje és mellé a füle is, az a nyakamat teszem rá, hogy nem pszichés.Mellesleg a Milgamma nem nyugtató! A Seduxin meg már ezer éves xar, a kutyámmal nem szedetném.De ezeknek a dilibogyóknak amúgy is több káruk és mellékhatásuk van, mint hasznuk.Totál feleslegesek.És normális doktor, mielőtt rásüti a betegre, hogy dilis, előtte orvosi leletekkel alátámasztja, hogy szervi baja nincs, de ehhez vizsgálatok kellenek, vizsgálatok hosszú sora.

És mondom ezt úgy, hogy évekig voltam súlyos pánikbeteg, tudom, hogy megy ez.Én már kijöttem belőle gyógyszer nélkül, hála Istennek.

2015. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!