Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már hónapokkal ezelőtt bedugul...

Már hónapokkal ezelőtt bedugult a fülem, azóta iszonyú rosszul hallok. Nem merek elmenni fül-orrgégészetre, attól rettegek, hogy fájdalmas lesz a dugó eltávolítása. Hallottam már olyat, hogy a doki egyszerűen kirántotta fogóval. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Akkor ülj otthon, és süketülj meg.
2010. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy csak kimossák.De az is lehet hogy más bajod van.Fáj is?Mert akkor középfültő gyulladásod is lehet.

Mindenképp menj el dokihoz.Hogy bírod ilyen sokáig hogy rosszul hallasz?

2010. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Ne várj vele! Nem fogja fogóval kirántani, ezt hol hallottad? Nekem is volt ilyen, évekig, orvosfóbiás voltam... Elmentem, mert már nagyon zavart, és állandóan be volt dugulva, ráadásul ilyenkor könnyebben be is gyulladhat (nyilván nem kívülről, hanem belülről)... Csak kimosták, mondjuk oké, nem volt túl kellemes, egy "lófecskendővel" meleg vizet töltöttek bele, de kb. fél perc múlva hallottam... És azóta is csak ritkán jön vissza! Azóta én olajat használok, vagy Aloe Firstöt, ez utóbbi szintén olyan hatással van, mint az orvosi, félperc múlva szabad a pálya...
2010. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

MI az, "hogy kirántotta fogóval"? Nincs abba igazi dugó!

A sok okos! Menj szépen el a dokihoz, minél előbb, valószínű

ki kell mosni, a fülzsír felhalmozódott, ez a beavatkozás

nem fáj. Ha meg nem, akkor a doki majd megállapítja, hogy mi a baj és megadja rá a megfelelő gyógymódot.

2010. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom a többiekhez, a fogós valami gyerekijesztgetős népmese, kb. a mumussal van egy szinten. Nekem elég makacs fülproblémám volt tavaly, rendszeresen kellett mosatni, sosem fájt. Sőt: volt, hogy majd szétrobbant a fejem a fájdalomtól, mert kisugárzott, ott járkáltam a váróban fel-alá félholtan, és ahogy benyomták a vizet a fülembe, azonnal megszűnt a fejfájásom is.
2010. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először belenéz, aztán vagy kimossa, vagy egy ilyen kis csővel kiszippantja a fülzsírt, vagy azt, ami bent van. Nem fáj, és utána sokkal jobb! Voltam már ilyen helyzetben.
2010. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!