Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy megy egy EKG vizsgalat...

Hogy megy egy EKG vizsgalat noknel? Tobbi lent?!

Figyelt kérdés

Konretan arra gondolok,hogy ha bemegyek mit kell csinalnom?

meddig kell levetkozni ? esetleg valami rajtam maradhat?(pl:melltarto..)

Meddig tart egy ilyen vizsgalat? Es tenyleg ilyen fontos lenne egy EKG vizsgalat egy gyogyszer szedeshez? Jo ,persze en ertem ,hogy ha ez kell hozza akkor ez kell.. De nem ertem.. Magyarorszagon csak ugy odaadtak mindenfele depresszio elleni gyogyszert,rosszul lehettem tole 3-4 napig .. Itt nemetorszagban meg ennyire nagyon komolyan veszik?! (+fel eve lakom itt .) Elore is koszonom a valaszokat ! a helyesirasi hibak miatt meg elnezest ,ha lenne :)

csak normalis valaszok erdekelnek..



2015. márc. 2. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Felülről teljesen le kell vetkőzni, melltartó sem maradhat.
2015. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Németországban ha az orvos valami hülyeséget csinál (pl felír olyan gyógyszert, amiröl egy elözetes vizsgálattal meg lehetett volna állapitani, hogy nem birod), akkor egyrészt pillanatokon belül megszüntetik az engedélyét, és az ebböl keletkezett károdat neki személyesen meg kell térítenie (súlyos esetben akár életed végéig fizetnie kell a megélhetésedet, ha lerokkansz)


2. Sok gyógyszert nem lehet felírni olyanokak, akinek a szíve nincs teljesen rendben, ezért tényleg kellhet a vizsgálat.


3. Az EKG külön vizsgálóhelységben történik, a felsötestet kell lemezteleníteni (melltartó sem maradhat), egy vizsgálóasztalra fektetnek, a mellkasoda, a csuklóidra meg a bokáidra tesznek egy-egy csatlakozó, és neked csak nyugton kell feküdni. Pár perc alatt elkészült az eredmény, utána az orvos megnézi és ennek alapján dönt.

2015. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

A felsőtestedről kell levetkőzni és a cipőt is le kell venni. Melltartó maradhat, de érdemes sportmelltartóban menni, nekem alá is raktak tappancsot az oldalamnál, és lehet hogy a kosaras melltartó akadályozta volna.

Maga a vizsgálat max. 10 perc, bemész, levetkőzöl, lefekszel, rád teszik a tappancsokat, aztán mérnek. Néha mondják, hogy most tartsd vissza a levegőt vagy ilyesmi, közben nézik az eredményt. Ha megvan, a vizsgálatnak is vége.


Azt nem tudom, hogy kell-e a gyógyszerhez, nem vagyok orvos. De szerintem nyugodtan kiindulhatsz abból, hogy értik amit csinálnak. És különben sem árt egy ekg, legalább tudod utána hogy a szíved rendben van :)

2015. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz tőle? Nem fájdalmas, egy perc alatt megvan. Le kell vetkőznöd felülről valamint a nadrágszáradat is fel kell húznod, mert a bokádra is tesznek valamit.
2015. márc. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon koszonom,mindenkinek ment a zold kez:)

Igazabol felni nem felek, csak nagyonnagyon szegyenlos vagyok.. a csaladom elott sem vetkozom le .. foleg orvos elott nem szeretnek :(

igazabol nem lenne kotelezo.. de mivel bent kell majd maradnom minimum 8 hetig .. ezert akarnak gyogyszert adni..Na majd kiderul .. tenyleg koszonom mindenkinek!!!

2015. márc. 2. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvos függő ez,sok doki melltartóban is meg tudja csinálni és meg is csinálja,sok doki melltartóban szívet,tüdőt hallgat,megoldható csak az orvoson múlik.


Tökéletesen megértelek,én is úgy vagyok vele,hogy ha el lehet végezni melltartóba akkor csinálják úgy.

2015. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt mindenki a saját tapasztalatait irja le ezért nem mindig valósak.Magának az EKG-nak több tipusát is használják még a kissé elavult szalagra rögzitett fix tapadó korongost,kesztyűre rögzitett fix tapadó korongost

illetve a leggyakoribb tapadó korongos 12 elvezetésű EKG-t

Szinte mindegyiket fel lehet helyezni normál melltartóban és normál mellméretnél.Orvos illetve aszisztens függő.Az EKG felrakást csupasz felső testre oktatják igaz az is benne van ha paciens kéri be kell takarni,mert ha fázik vagy reszket pontatlan lesz a mérés,

persze néhány plusz perc.

2015. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Remélem hogy ez így van !
2018. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!